Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé si s novojičínskou radnicí vyměnili názory na aktuální problémy

Aktuálně nelehká situace v ekonomice nebo strategický plán rozvoje města. To byla hlavní témata schůzky, na které se sešlo vedení novojičínské radnice s místními podnikateli. Debatovali také o rozvoji turismu a bydlení ve městě.

Na území Nového Jičína je zhruba 6 tisíc aktivně fungujících podnikatelů a živnostníků. Minimálně jednou ročně se jejich zástupci setkají s vedením města a diskutují o aktuálních oboustranných potřebách.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Příprava strategické plánu města, tam bychom potřebovali nějakou součinnost podnikatelů. Dále je chceme seznámit s tím, jak bude město dále podporovat podnikatele v této nelehké době.”
Miroslav Mixa, předseda Novojičínského sdružení podnikatelů: “Chceme se bavit o průmyslové zóně, o rozvoji bydlení a o turismu v Novém Jičíně.”

Podnikatelé například požadují výraznější propagaci místních produktů nebo navázání zdejší cyklostezky na okolní trasy.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín si uvědomuje, že podnikatelská sféra je jednou z důležitých oblastí v rámci rozvoje služeb pro občany, zaměstnance i návštěvníky.”

V souvislosti s dopady koronaviru proto radnice připravila opatření v podobě slev na nájemném, přímou finanční pomoc a restaurační předzahrádky za symbolickou korunu.

Andrej Droščín, Novojičínské sdružení podnikatelů: “Každopádně děkujeme městu za podporu, kterou poskytlo podnikatelům, není to automatická věc, v této době to neměl nikdo jednoduché.”

Podnikatelé na schůzce také dostali informace o tom, do kterých akcií by se letos mohli zapojit, místo zrušené městské slavnosti by to mohl být srpnový garden food festival.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy