Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotované baby a senior taxi v Novém Jičíně stagnuje, město zavedlo změny

Novojičínská radnice se rozhodla zatraktivnit službu baby a senior taxi. Důvodem je stagnující počet lidí, kteří ji využívají. Noví klienti například nebudou muset platit poplatek za registraci a rozšířila se síť cílových míst

Baby a senior taxi bylo v Novém Jičíně zřízeno na jaře roku 2018. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů delší dobu stagnoval, přistoupila radnice ke změnám, které mají službu zatraktivnit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že tato služba není v dostatečné míře využívaná. Pohybujeme se zhruba na 30 procentech kapacity této služby. Přistoupili jsme tedy k tomu, že nebude vybírat třicetikorunový poplatek za zřízení průkazek.”

Město také od července rozšířilo síť nástupních a výstupních míst, nově dopravce zaveze klienty i do lékárny, na masáž, rehabilitace nebo na pedikúru. Dosud to bylo pouze k lékaři nebo na úřady. Žadatelé o službu mají i více možností, kde získat registrační průkaz.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Už nemusí na odbor sociálních věcí, ale mohou si ho také vyzvednout v SeniorPointu a naši zaměstnanci ho také distribuují v klubech seniorů, v domech s pečovatelskou službou a tak dále.”

Do služby baby a senior taxi je aktuálně zaevidováno 287 uživatelů. Tento počet už je ovlivněn zavedenými změnami. Od 1. července do poloviny srpna přibylo 75 registrací.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Naše město tato služba pro občany stojí bezmála 700 tisíc korun ročně.”

Cestující za jednu jízdu zaplatí 20 korunu. Měsíčně může uživatel vyčerpat maximálně osm jízd.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků