Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotované baby a senior taxi v Novém Jičíně stagnuje, město zavedlo změny

Novojičínská radnice se rozhodla zatraktivnit službu baby a senior taxi. Důvodem je stagnující počet lidí, kteří ji využívají. Noví klienti například nebudou muset platit poplatek za registraci a rozšířila se síť cílových míst

Baby a senior taxi bylo v Novém Jičíně zřízeno na jaře roku 2018. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů delší dobu stagnoval, přistoupila radnice ke změnám, které mají službu zatraktivnit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že tato služba není v dostatečné míře využívaná. Pohybujeme se zhruba na 30 procentech kapacity této služby. Přistoupili jsme tedy k tomu, že nebude vybírat třicetikorunový poplatek za zřízení průkazek.”

Město také od července rozšířilo síť nástupních a výstupních míst, nově dopravce zaveze klienty i do lékárny, na masáž, rehabilitace nebo na pedikúru. Dosud to bylo pouze k lékaři nebo na úřady. Žadatelé o službu mají i více možností, kde získat registrační průkaz.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Už nemusí na odbor sociálních věcí, ale mohou si ho také vyzvednout v SeniorPointu a naši zaměstnanci ho také distribuují v klubech seniorů, v domech s pečovatelskou službou a tak dále.”

Do služby baby a senior taxi je aktuálně zaevidováno 287 uživatelů. Tento počet už je ovlivněn zavedenými změnami. Od 1. července do poloviny srpna přibylo 75 registrací.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Naše město tato služba pro občany stojí bezmála 700 tisíc korun ročně.”

Cestující za jednu jízdu zaplatí 20 korunu. Měsíčně může uživatel vyčerpat maximálně osm jízd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy