Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior taxi jezdí na více míst, nově také k lékárnám a na masáže

Radnice se rozhodla zatraktivnit službu baby a senior taxi. Důvodem je stagnující počet lidí, kteří ji využívají. Noví klienti například nemusí platit poplatek za registraci a rozšířila se síť cílových míst.

Baby a senior taxi bylo v Novém Jičíně zřízeno na jaře roku 2018. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů delší dobu stagnoval, přistoupila radnice ke změnám, které mají službu zatraktivnit.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že tato služba není v dostatečné míře využívaná. Pohybujeme se zhruba na 30 procentech kapacity této služby. Přistoupili jsme tedy k tomu, že nebude vybírat třicetikorunový poplatek za zřízení průkazek.”

Město také od července rozšířilo síť nástupních a výstupních míst, nově dopravce zaveze klienty i do lékárny, na masáž, rehabilitace nebo na pedikúru. Dosud to bylo pouze k lékaři, do nemocnice nebo na úřady. Žadatelé o službu mají i více možností, kde získat registrační průkaz.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Už nemusí na odbor sociálních věcí, ale mohou si ho také vyzvednout v SeniorPointu a naši zaměstnanci ho také distribuují v klubech seniorů, v domech s pečovatelskou službou a tak dále.”

Do služby baby a senior taxi je aktuálně zaevidováno 287 uživatelů, ve valné většině se jedná o klienty staršího věku. Tento počet už je ovlivněn zavedenými změnami. Od 1. července do poloviny srpna přibylo 75 registrací.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Naše město tato služba pro občany stojí bezmála 700 tisíc korun ročně.”

Cestující za jednu jízdu zaplatí 20 korunu. Měsíčně může jeden uživatel vyčerpat maximálně osm jízd.

Původně tuto dopravu zajišťovaly technické služby dvěma vozy na leasing. Provoz byla ale neekonomický. Město za 12 měsíců zaplatilo za službu zhruba 1,3 milionu korun, z toho asi 430 tisíc na operativním leasingu. Automobily se podařilo dodavateli vrátit.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Od října 2019 baby a senior taxi zajišťuje externí dodavatel.”

Dotované taxi je v provozu v pracovní dny od půl sedmé ráno do tří hodin odpoledne. Služba je určena seniorům starším 65 let, zdravotně postiženým občanům a dětem do čtyř let věku s doprovodem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy