Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín čistí ulice od autovraků, zmizela z nich už polovina nepojízdných ojetin

Z ulic a parkovacích ploch Nového Jičína postupně mizí autovraky. Město se pustilo do radikálního boje s vozidly, kterým před půl rokem propadla technická způsobilost. Proces komplikují automobily bez zjištěného majitele.

V ulicích Nového Jičína aktuálně zabírá potřebná parkovací místa 13 autovraků. Stejný počet už se městu od počátku roku podařilo vyřešit po dohodě s majitelem nebo odtáhnout a zlikvidovat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dalších osm vozidel máme v řešení, kdy komunikujeme s majiteli. Bohužel u těch ostatních vozidel je majitel buď neznámý, nebo z vozidel byly odstraněny všechny identifikační znaky, takže pátráme po tom, kdo byl posledním registrovaným vlastníkem, což je velmi problematické. Tady používáme legální institut otevírání vozidla, následně odtah a zvrakování.”

Za autovrak byl označen například červený Ford stojící v ulici U Grasmanky, blokuje tady oblíbené parkovací místo, protože v celé této ulici mohou řidiči stát bez omezení zdarma. Další podobná vozidla s propadlou technickou kontrolou více než půl roku najdeme na ulici Divadelní, Smetanovy sady nebo Revoluční.

Řešení autovraků usnadňuje městům novela příslušného zákona, která vstoupila v platnost letos v dubnu. Ta přesně definuje, že vrakem je vozidlo s propadlou technickou způsobilostí více než šest měsíců, a jak jej lze legálně z veřejných prostranství odstranit.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu říct, že ta situace je stabilizovaná, za dobu prázdnin jsme zaevidovali dva nové případy, které se průběžně řeší.”

Pokud je známý vlastník odtaženého vozidla, vymáhá po něm město zaplacení výdajů, vraky bez zjištěného majitele likviduje na své náklady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy