Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V lavicích novojičínských základek je opět všech dva a půl tisíce žáků

Zahájení školního roku proběhlo v novojičínských základních školách s velkým optimismem a přesvědčením, že učit se tu bude, pokud možno, ve standardním režimu. Prvňáčky tu mohli během jejich premiérové dne doprovázet i rodiče.

Do místních základních škol, městských i soukromé, nastoupilo 1. září 243 prvňáčků. V Základní škole Komenského 68 přivítali nové žáky ve třídách i za přítomnosti rodičů a dalších příbuzných.

prvňáci ZŠ Komenského 68: 
“Jsem strašně ráda, že už mi skončila školka a že už budu opravdická školačka.”
“Těším se na kamarády.”
“Vzal jsem si dneska batoh a bonbony.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Nový školní rok jsme zahájili s dvěma prvními třídami, přišlo celkem 45 prvňáčků. Letos bude školu navštěvovat zhruba 540 žáků, takže i pro letošní rok je zcela naplněna kapacita.”

Děti, pro které bylo letošní první zářijové úterý premiérovým školním dnem, přišel na starou Komenskou pozdravit novojičínský starosta.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tuto budovu znám opravdu dokonale, já jsme tady v přízemí začínal a tuto školu jsem navštěvoval plných osm let a úspěšně jsme ji dokončil.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Především bych popřál rodičům, aby zvládli tu přípravu a přechod dětí ze školky do školního režimu, popřál bych dětem, aby získali co nejvíce vědomostí, kamarádů a aby do školy chodily rády. A pedagogům samozřejmě trpělivost a nadhled.”

Nový školní rok zahájila tato Komenského škola také s novou rekonstruovanou učebnou pro výuku přírodovědných předmětů, tedy přírodopisu, chemie a biologických praktik. Součástí projektu financovaného Evropskou unií a částečně z peněz města, jsou i dva opravené kabinety a bezbariérové toalety. Zejména tu ale výuku startují s přesvědčením, že učit se bude především ve škole.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Pedagogický kolektiv v sobě má určitou dávku optimismu a pevně věří, že školní rok bude víceméně standardní, že budeme stoprocentně plnit prezenční výuku. Nicméně jsme připraveni reagovat na jakoukoliv změnu, v podstatě tak, jak jsme museli tyto změny zvládnout na jaře. V průběhu přípravného týdne proběhlo podrobnější zaškolení pedagogů k zajištění distanční výuky.”

Celkem letos do lavic všech zdejších základních školách usedlo 2 501 dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy