Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město s krajem mění silnice, cesta “nikoho” bude mít vlastníka, který ji opraví

Nový Jičín se dohodl s Moravskoslezským krajem na vzájemném převodu některých komunikací. Kraj v tomto procesu převezme do správy i tak zvaný úsek “nikoho”, který vede kolem bývalých sirných lázní. Tuto silnici ještě do konce roku opraví.

Silnice „nikoho“ vede z Nového Jičína zhruba od Hermelín ranče kolem bývalých sirných lázní, leží na území města, obcí Rybí a Šenov u Nového Jičína. K vlastnictví se léta nikdo nehlásil. Město Nový Jičín vyvolalo jednání s Moravskoslezským krajem a ten inkriminovaný úsek komunikace převezme.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Pro občany města ale i přilehlých obcí Rybí, Libhošť i Příbora je to velmi příznivá zpráva v tom, že konečně po mnoha letech bude mít svého majetkového správce.”
Miroslava Chlebounová, tisková mluvčí MSK: “Moravskoslezský kraj už od roku 2008 deklaroval, že by návaznosti na rekonstrukci silnice I/48 na dálnici II. třídy zajistil provozování komunikace v krajské silniční síti. Převzetí ale podmínil vyváženým uspořádáním majetkových vztahů. “

V rámci optimalizace silnic tedy radnice předá kraji ulice Propojovací, Suvorovova a část Hřbitovní, tedy asi dva kilometry cest, a výměnou získá 4,3 kilometru dlouhou silnici vedoucí do místní části Kojetín.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Byť ten náš úsek bude delší, tak co se týká kvality, stavebně technického stavu a šíře vozovky, budeme na tom stejně jako kraj.”

Moravskoslezský kraj předpokládá, že do konce roku rozbitou silnici “nikoho” opraví, a to v návaznosti na postupné zprovoznění dálnice D48.

Miroslava Chlebounová, tisková mluvčí MSK: “Rekonstrukce komunikace se předpokládá s realizací stavby D48, mimoúrovňová křižovatka Bělotín–Rybí kolem roku 2023.”

Město na silnici směrem na Kojetín plánuje pouze částečné stavební zásahy..

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jak tuto komunikaci převezmeme, zjistíme stavebně-technický stav a v těch nejužších a nejméně kvalitních místech dojde po stupně k opravě. Bonus, pro tuto komunikaci je, že opravdu nebude zatížena nákladní dopravou. Na ulicích Hřbitovní a Propojovací se ten tok zřejmě i nákladních vozidel bude neustále zvyšovat.”

Tento krok směny také usnadní úklid silnic, především v zimním období, kdy teď na sebe budou navazovat komunikace jednoho vlastníka.

Dohoda o vzájemném darování mezi městem a krajem už existuje. Nyní probíhají nezbytné kroky ke schválení potřebných smluv, na základě kterých dojde k převodu silnic a pozemků pod nimi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy