Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atrium se v relaxační zónu mění za provozu školy

Atrium novojičínské základní školy Komenského 66 se mění v zónu relaxace a odpočinku. Nejrušnější stavební zásahy tu měly proběhnout během prázdnin, nicméně firma práce v srpnu kvůli nedostatku dělníků zastavila. Teď v září těžká technika školáky vyrušuje.

Velkorysý projekt mění původní rozpraskané asfaltovo-betonové plochy v atriu novojičínské Základní školy Komenského 66 v prostředí vhodné pro hru a relaxaci. Rušné stavební práce, které měly proběhnout především v době prázdnin, teď ale komplikují výuku.

Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Máme tady denně těžkou techniku, je tady opravu velký hluk, takže z toho důvodu se nám opravdu nežije dobře, ale protože se strašně těšíme, až to bude hotové, tak skoro bych řekla, že jsme schopni to strpět.”
Zdeněk Judl, zástupce stavební firmy: “Jako asi většina stavebních firem jsme byli částečně postižení koronavirem a z toho důvodu jsme přišli o některé pracovníky. Z toho důvodu jsme museli pozastavit některé stavby, nicméně už jsme to rozpohybovali a myslím si, že bychom měli zvládnout stavbu jak termínově tak kvalitně dokončit.”

žáci školy: 

“Jak to bude, tak se moc těším, jak tam budeme s kamarády dovádět.” 
“Být zavřený ve škole není moc zábava.”
“Já se těším hlavně na ty průlezky.”

Za 6,5 milionu korun z rozpočtu města tu vznikají hřiště, odpočinková zóna, čítárna pod stromy a venkovní učebna.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Součástí projektu je i retenční nádrž, která už je zapuštěna v zemi. Tam se bude shromažďovat voda z areálu atria a bude se používat na zalévání.”

Dominantou prostoru budou zelené plochy a vysázené už vzrostlé stromy. Vše má být hotovo do konce listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Iveta Skybová - areál Koupaliště Mořkov
Mořkov
od 120 Kč/hod.

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry