Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion v Novém Jičíně je pod střechou a s připraveným ledem

Ke konci se chýlí půl roku trvající rekonstrukce zimního stadionu v Novém Jičíně. Střecha už je hotová, zbývá opravit vnitřní prostory, do kterých během léta zateklo. Tyto práce stavbu o měsíc prodlouží, nicméně hokejisté už mohou na led.

Zimní stadion v Novém Jičíně, který je majetkem města, kryje nová střechu, uvnitř pokračují dokončovací práce, zejména v technickém zázemí, do kterého zateklo během deštivého června. Nachystána už je ale ledová plocha.

Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště: “My už tuto halu budeme používat k tréninkovým účelům. Hokejový klub vydechne, protože jsme jezdili měsíc a půl po jiných zimních stadionech, bylo to náročné také především pro rodiče.”

Oprava rozmočených podhledů a některé další vícepráce protáhnou stavbu o měsíc, vše má být hotovo do konce září.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Díky, v uvozovkách,  nezabezpečení stavby ze strany zhotovitele došlo k zatečení do vnitřních prostor, které nebyly předmětem rekonstrukce. Město i provozovatel. hokejový klub, intenzivně řeší se stavební firmou záležitosti týkající se náhrady škody, uplatnění z pojistky firmy a podobně.”

Rekonstrukce střechy sportoviště přišla na necelých 55 milionů korun. Je největší investiční akcí měst a v letošním roce.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na tuto akci byla získána dotace z ministerstva školství z programu Sport - investice pro územní samosprávné celky ve výši 25,3 miliony korun.”

Součástí projektu je úsporné osvětlení, nové ozvučení, led obrazovka a vzduchotechnika. Ta po spuštění zbaví halu mlhy, kterou lze ještě uvnitř vidět. Nainstalováno zde bude také i nové elektrické požární zabezpečení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy