Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín vyhlásil úspěšné sportovce za rok 2019

Nový Jičín vyhlásil své úspěšné sportovce za rok 2019. Na ceremoniálu, odloženém z letošního jara, ocenilo město dlouhodobě výrazné závodníky, trenéry i malé talenty.

V mezích komplikované doby proběhl ceremoniál vyhlášení úspěšných sportovců města za rok 2019 v sále Střediska volného času Fokus. Na základě návrhů klubů a oddílů projednala nominované kandidáty sportovní komise a následně je posvětila rada města. Ocenění si tak převzalo 15 jednotlivců a 3 týmy.

Daniel Chrustawczuk, předseda sportovní komise rady města: “Tak jako každý rok bývá hodně nominovaných sportovců a je strašně těžké vybrat ty správné. Věřím, že se nám to podařilo."

Mezi juniory na sebe svými výsledky upozornila zápasnice Natálie Švrčková, několikanásobná mistryně republiky.

Natálie Švrčková, oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Já jsme na závodech viděla bráchu, jak zápasil, chytlo mě to, že tenhle sport musím dělat taky. Je to úžasný pocit. To je fakt nádhera stát na žíněnce a někdo vám zvedne ruku.”

Dále město ocenilo juniorského mistra světa v kulturistice Jana Pítra, plavce Matěje Knesla, atletku Karolínu Maňasovou a Adama Čípa, třetího z MS v armwrestlingu.

Adam Číp, armwrestling: “Je to dobrý pocit, jsem za to rád, že mám takové výsledky a chtěl bych být ještě lepší v tomto sportu, vyhrát mistrovství světa i Evropy.”

V další kategorii nazvané Talenti, si ocenění převzaly děti, které už v mladém věku svými výkony výrazně vyčnívají nad vrstevníky - tenista Jakub Palacký, lyžařka Gita Seifertová a cyklistka Štěpánka Dubcová.

Mezi dospělými zaujali svými úspěchy plavec Josef Kratochvíl, ploutvový plavec Jakub Kovařík a cyklista Jakub Bittner. Stejná tři sportovní odvětví zazněla také při vyhlašování kategorie družstev.

Ondřej Bezunk, cyklistický Sportovní klub Moravia Racing Team: “Tak nějak se to za tu loňskou sezonu všechno sešlo. Píle, tréninky byly vždycky, ale ze začátku sezony se to nakoplo prvními výsledky a nějak jsem se celý rok vezli na vlně euforie, která vyústila v parádní výsledky.”

Na ceremoniálu bylo slyšet také jméno oceněného trenéra aikida Ladislava Fojtíka a handicapovaného sportovce stolního tenisty Michala Kratochvíla.

Závěrečná kategorie Sportovec roku vzdala hold těm, kteří v Novém Jičíně začínali, ale největší úspěchy sklízí už jinde, tedy místním odchovancům, nyní hokejistům extraligového Třince Ondřeji a Michalu Kovařčíkovým. Vzhledem ke svým povinnostem v klubu se z účasti omluvili.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “I já bych chtěla poblahopřát všem sportovcům. Ty jejich úspěchy jsou mimořádné, a podíleli se na nich nejen oni sami, ale i trenéři, celá rodina, od maminek, které chystaly svačiny, tatínků, kteří vozili děti na všechny ty tréninky, ale třeba i v případě kluků Kovařčíkových to byl dědeček, který byl na všech trénincích a zápasech. Když to takto funguje, pak se ty úspěchy dostaví.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy