Muzejní škola nejen pro seniory si dává za cíl probudit u veřejnosti zájem o regionální historii. Vzdělávací projekt se uchytil a 19. dubna začíná už jeho sedmý ročník, ovšem v distanční premiéře. Organizátoři se tak rozhodli proto, že vládní omezení narušila už i podzimní kurz.
Vypsáno je 6 termínů přednášek, účastníci dostanou na každou z nich do e-mailu odkaz s předtočeným výkladem. Tento způsob realizace má výhodu v tom, že počet zájemců může být neomezený. Po prvních dvou dnech zveřejnění registrace organizátoři evidovali více než 50 posluchačů.
Na tématech spolupracovali odborníci z novojičínského muzea, okresního archivu a dalších institucí. 19. dubna se účastníci školy seznámí s tradiční lidovou písničkou, dále se mohou těšit na vyprávění o rakousko-uherské expedici k severnímu pólu, nebo připomínku Jana Amose Komenského.
Kromě dálkové formy tohoto projektu muzeum přetvořilo do distanční podoby i další vzdělávací program zaměřený na vlastivědná a historická témata, který připravuje ve spolupráci se Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých. Osobně se zrakově postižení mohli do zámku zatím dostavit jen jednou.
Poslechnout už si mohli líčení, jak se slavil masopust, zajímavosti o Hranické propasti a v nejbližším termínu je čeká historie Hückelových vil. Tato vysílání probíhají každý třetí čtvrtek v měsíci, ovšem na rozdíl od muzejní školy živě, protože počet účastníků je menší a lze to technicky zvládnout.
Odkaz lze získat prostřednictvím pobočky organizace SONS v Novém Jičíně.