Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Novém Jičíně má nedostatek krve, darovat ji musely ve velkém už i sestřičky

Jejich prací je pomáhat lidem uzdravit se a přesto jdou ještě dále. Rozhodli se totiž, že se sami stanou dárci v nelehké době epidemie, kdy je krve a krevní plazmy stálý nedostatek. Na odběrových křeslech transfuzního oddělení nemocnice v Novém Jičíně tak jdou příkladem všem i zdravotníci, kteří běžně sami krev odebírají, či jinak léčí pacienty, připojil se také nezdravotnický personál.

Darovat nejcennější tekutiny již v rámci vyhlášené výzvy přišlo téměř na 150 dárců, kteří tak činí, aniž by využili možnosti zákonného volného pracovního dne a dále pokračují ve své práci.

Dárkyně z řad sestřiček: "Překonali jsme strach a připojili se k ostatním. Kupodivu to není nijak výrazně nepříjemné. Krev nejde uměle vyrobit, ani jinak nahradit, takže tenhle dar doslova od srdce je další maličkost, kterou můžeme udělat k tomu, aby někomu bylo lépe. O to větší radost by nám udělalo, kdyby tato naše zaměstnanecká akce vyburcovala kolektivy ostatních firem a organizací, aby se připojili k dárcovství. Nikdy totiž nevíte zda pro Vás nebo Vaše blízké krev nebudete potřebovat."

V zaměstnaneckém darování bude nemocnice pokračovat nadále a vypsala pro svůj personál motivační výzvu. Je tak možné, že i běžní dárci budou opět sdílet odběrové sály se sestřičkami a lékaři místní nemocnice.

David Koribský, místopředseda představenstva novojičínské nemocnice: "Vážíme si každého dárce. Kdo daruje krev, pomáhá nám zachraňovat životy."

Darovat může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, proplacení cestovného a parkovného, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail