Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně se za jeden den narodilo sedm dětí

Pořádně rušný začátek týdne zažila porodnice v Novém Jičíně. Během pondělí se zde narodilo sedm dětí, což se naposledy stalo loni v červnu. Dvě miminka měla navíc přes 4 kilogramy.

Bedřich, Matyáš, Klára, Anna, Radoslav, Amélie a Miroslav. Tak přesně v tomto pořadí mezi půl jednou ráno až půl dvanáctou v noci přišla v poslední lednový den letošního roku na svět miminka v novojičínské nemocnici.

Dana Babeľová, staniční sestra novorozeneckého oddělení: "Tolik porodů během jednoho dne jsme už dlouho neměli. Maminky rodily během celého pondělí doslova od rána až do noci. Ve třech případech se miminko narodilo prvorodičkám, tři maminky porodily své druhé dítě a jedna dokonce již třetí."

Nutno dodat, že maminkám, které dorazily do novojičínské porodnice z Oder, Frenštátu pod Radhoštěm, Bordovic či Valašského Meziříčí se narodili i pořádní cvalíci. První Bedřich i poslední Miroslav měřili při příchodu na svět 53 centimetrů a vážili 4300 gramů respektive 4120 gramů.

Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: "Nejen maminky statných chlapců jistě oceňují, že nemocnice v uplynulých letech investovala na porodnici do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří rekonstrukce porodního operačního sálu a porodních boxů, dále místnosti pro první ošetření novorozence vybaveného speciální přístrojovou technikou."

V loňském roce zde rovněž došlo k modernizaci samotných porodních lůžek, jeden box je vybaven relaxační vanou.

Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: "Po porodu mohou mamikny využívat 5 nadstandardních pokojů, v kterých nechybí TV, lednice, kojící křesla, navíc je možné v novojičínské porodnici ubytovat i doprovod. Každá maminka se může také v novojičínské porodnici těšit na celou škálu benefitů - např: na speciální gastronomické menu i na řadu dárků pro své miminko. Velice oblíbenou službou je také novorozenecké focení, které dostávají rodiny od nemocnice jako poděkování, že si pro významnou životní událost vybraly právě tu novojičínskou. Dalším oblíbeným benefitem je dárek pro každé jubilejní miminko, kdy maminka dostává i finanční poukázku."
Dana Babeľová, staniční sestra novorozeneckého oddělení: "Pro ženy před porodem pořádáme porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu."

Novojičínská porodnice je Porodnice je vyhledávaná maminkami pro svou poklidnou atmosféru, důraz na individuální přístup a rodinné prostředí. Velice často zde rodí ženy z jiných okresů i krajů, ať už se jedná o maminky z Frýdecko-Místecka, Vsetínska, Opavska či Olomoucka.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail