Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Novém Jičíně očkuje zájemce i bez registrace

Přes 4 tisíce lidí jen během ledna dostalo vakcínu v očkovacím centru novojičínské nemocnice. Nově zde zdravotníci naočkují příchozí bez předchozí registrace. V současné době je zde hospitalizováno téměř 50 pacientů s onemocněním covid-19.

Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče: "„Chceme zájemcům o očkování cestu k němu co nejvíce usnadnit, proto nově očkujeme proti covidu bez nutnosti předchozí registrace. Novinku nemohou využít jen děti do 15 let, neboť jejich očkování probíhá pouze za přítomnosti pediatra a to každý čtvrtek od 9.00 do 14.00 hodin."

Zdravotníci z novojičínské nemocnice naočkovali jen během ledna přesně 4399 lidí

Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: Aplikace vakcín proti onemocnění covid-19 neprobíhá pouze v očkovacím centru, nemocnice disponuje také mobilním očkovacím týmem. Ten pomáhá mimo jiné Moravskoslezskému kraji s očkováním klientů sociálních zařízení, dojíždí přímo do domovů imobilních pacientů, v uplynulých týdnech také zamířil opakovaně do frenštátského kulturního domu, kde naočkoval stovky zájemců o vakcínu.

I nadále koronavirus výrazně zasahuje do složení pacientů v nemocnici. Aktuálně jich je zde hospitalizováno téměř 50, z toho 2 pacienti vyžadují péči na intenzivním lůžku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy