Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akropohádka ve slavné sala terreně zámku Nová Horka

  • Studénka,

V unikátním zahradním sále zámku Nová Horka se konalo akrobatické divadelní představení. Příběh o Lišce, inspirovaný dílem Leoše Janáčka, ztvárnilo netypicky Circus! Dance Studio.

Barokními malbami vyzdobená sala terrena neboli zahradní sál je srdcem zámku Nová Horka. V unikátním prostoru se odehrála akrobatická pohádka Liška na motivy opery Příběhy lišky Bystroušky Leoše Janáčka. Představení připravila divadelní sekce Circus! Dance Studio z Nového Jičína, která pracuje pod názvem Aforistky.

Zuzana Tachezy, Circus! Dance Studio: “Malá liška uteče z hájenky, jde do lesa a tam zažívá různá dobrodružství a svobodu, ale poznává, že to není jen tak, seznamovat se s novými zvířátky, začne trochu zlobit. Ale nakonec vše dobře dopadne a napraví se.”
Představení Aforistky stylizovali pro děti a děti v něm také i vystupují.
Zuzana Tachezy, Circus! Dance Studio: “Děti jsou skvělé, jsou roztomilé, v podstatě, ať dělají cokoliv, tak vypadají skvěle.”
Eva Glogarová, Circus! Dance Studio: “Ten sál je překrásný, a až potom, co jsme si řekly, že by bylo dobré děti i nějakým způsobem trochu vzdělat, protože Leoš Janáček, světoznámý skladatel, je rodákem Moravskoslezského kraje, tak jsem si říkali, že by to bylo vhodné. A až poté jsme zjistili, že je tady i spojitost.”
Radomír Káňa, správce zámku Nová Horka: “Pokud byste hledala paralelu mezi pohádkou a historií tohoto zámku, tak vězte, že dědeček Leoše Janáčka zde byl učitelem a učil malá hrabata původních vlastníků rodu Vetter, takže jsem velice rádi, že paní Glogarová našla cestu na náš zámek.”
Eva Glogarová, Circus! Dance Studio: “Do sálu se nám tentokrsát přestěhovala akrobatická, hrazda, kterou jsme ještě na představeních nepoužívali, akrobatický hamog, pole dance tyč a další. Máme těch nářadí čím dál více, tak věřím, že ukážeme i další naše disciplíny.”

První odpolední avizované představení Lišky bylo okamžitě vyprodáno, akrobatky jej tedy v jeden den odehrály v podvečer ještě jednou.

Do zámku Nová Horka jsou ovšem návštěvníci zváni, i když už v něm liška a další lesní zvířata netančí.

Radomír Káňa, správce zámku Nová Horka: “Zámek není zazimován, jedeme celou sezonu, v zimě je otevřen na objednávku.”

V novém roce to bude například přednáška o vesmírném počasí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy