Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka zvyšuje poplatek za odpady, zůstávají slevy pro seniory a vícečlenné rodiny

  • Studénka,

Za svoz a likvidaci odpadu doplácí Studénka ze svého rozpočtu stále vyšší částku. Pro rok 2023 tak přistoupila ke zvýšení poplatku za odpady i pro občany. Zůstávají ale slevy pro seniory a vícečlenné domácnosti.

V roce 2022 zaplatili obyvatelé Studénky za svoz a likvidaci odpadu 600 korun za osobu, v roce 2023 to bude o 120 korun více. Navýšení na 720 korun schválilo zastupitelstvo.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Je to sice zvýšení, ale při přepočtu je to deset korun na měsíc. Bohužel odpadu se produkuje stále více, navíc i ty služby zdražují. Proto, bohužel, musíme i my reagovat vůči našim občanům.”

Město má ale staveny i určité slevy, senioři hradí jen 50 procent částky a úlevy mají i domácnosti se třemi a více dětmi nebo lidé, kteří dlouhodobě žijí mimo město.

Nicméně odpadu produkují obyvatelé Studénky stále více, za jeho svoz a likvidaci platí město zhruba 9 milionu korun ročně a částka poroste. V platnost vstoupil nový zákon, který zvyšuje poplatek za skládkování.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Dneska jsme zhruba na 190 kilogramů odpadu na občana. Vzhledem k tomu, že vyšel nový odpadový zákon, tak dnes všechna města stojí před otázkou, jakým způsobem třídit, jakým způsobem snižovat ten podíl komunálního odpadu.”

Radnice už má hledání řešení zpracovanou studii optimalizace systému nakládání s odpady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy