Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový klub deskových her zahájil turnaj v Člověče, nezlob se

  • Studénka,

Turnajem v Člověče, nezlob se zahájil ve Studénce svou činnost Klub přátel deskových her. Impulsy pro jeho vznik byly dva - nevyužité prostory a snaha sdružit děti i mimo sociální sítě.

Stolní hru Člověče, nezlob se zná snad úplně každý. Zahrát si ji formou turnaje teď mohli zájemci, kteří zavítali na první setkání Klubu přátel deskových her. Konalo se na náměstí v prostorách Tělovýchovného spolku Cobra.

Iveta Vilišová, Tělovýchovný spolek Cobra: “Vzhledem k tomu, že máme dost velké prostory, a naše galerie nebyla tak využita, jak jsem si představovali, tak jsme hledali nápady, jak využít tento prostor. Přemýšleli jsme o aktivitě pro děti, která by je zase trošku spojila, aby děti nebyly jen na sociálních sítích, ale aby se začaly znovu setkávat, a přišla tady Veronika, že by mohla vyzkoušet klub deskových her.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Nápad vznikl tak, že já ráda doma hraji deskové hry s dcerou, a říkala jsem si, že tady dlouho byly děti zavřené, když byl covid, tak ať je zase trochu dostaneme ven mezi vrstevník, ať najdou nějakou společnou činnost, něco jiného než počítače a telefony.”
návštěvníci turnaje:
“Přijeli jsme se dvěma klukama, máme Člověče, nezlob se rádi. A takových akcí se zúčastňujeme, vždycky, když se něco najde, tak pokaždé.”
“My jsme tady zavítali, protože Člověče, nezlob se nemáme doma, protože jsme hru vyhodili, když jsem se u ní dohodli celá rodina. Tak jsem sem přišli, že se tady nebudeme hádat, když tady budou i cizí lidi.”
“Je to super, líbí se mi hra Člověče, nezlob se.”
“Před tím, když jsme ji hrál, tak mě naštvalo, že mě vždycky před cílem vyhodili. Ale jakože baví mě.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Představuji si, že bychom se tady scházeli každou středu od půl čtvrté do šesti večer. Děti tady mohou přijít, buď to bude tak, že si vyberou, vyzkouší nějakou hru, nebo časem zavedeme nějaká tematická odpoledne s konkrétní hrou. Mám také představu, že časem bychom udělali i nějaké víkendové akce.”

I když je klub zaměřen na děti, přijít si zahrát stolní hry bude moci kdokoliv, kdo je má rád.

Kromě příznivců jakýchkoliv deskových her hostí tyto prostory speciálně také šachisty, jejich hráči se zde scházejí každý pátek od 17 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy