Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový klub deskových her zahájil turnaj v Člověče, nezlob se

Studénka |

Turnajem v Člověče, nezlob se zahájil ve Studénce svou činnost Klub přátel deskových her. Impulsy pro jeho vznik byly dva - nevyužité prostory a snaha sdružit děti i mimo sociální sítě.

Stolní hru Člověče, nezlob se zná snad úplně každý. Zahrát si ji formou turnaje teď mohli zájemci, kteří zavítali na první setkání Klubu přátel deskových her. Konalo se na náměstí v prostorách Tělovýchovného spolku Cobra.

Iveta Vilišová, Tělovýchovný spolek Cobra: “Vzhledem k tomu, že máme dost velké prostory, a naše galerie nebyla tak využita, jak jsem si představovali, tak jsme hledali nápady, jak využít tento prostor. Přemýšleli jsme o aktivitě pro děti, která by je zase trošku spojila, aby děti nebyly jen na sociálních sítích, ale aby se začaly znovu setkávat, a přišla tady Veronika, že by mohla vyzkoušet klub deskových her.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Nápad vznikl tak, že já ráda doma hraji deskové hry s dcerou, a říkala jsem si, že tady dlouho byly děti zavřené, když byl covid, tak ať je zase trochu dostaneme ven mezi vrstevník, ať najdou nějakou společnou činnost, něco jiného než počítače a telefony.”
návštěvníci turnaje:
“Přijeli jsme se dvěma klukama, máme Člověče, nezlob se rádi. A takových akcí se zúčastňujeme, vždycky, když se něco najde, tak pokaždé.”
“My jsme tady zavítali, protože Člověče, nezlob se nemáme doma, protože jsme hru vyhodili, když jsem se u ní dohodli celá rodina. Tak jsem sem přišli, že se tady nebudeme hádat, když tady budou i cizí lidi.”
“Je to super, líbí se mi hra Člověče, nezlob se.”
“Před tím, když jsme ji hrál, tak mě naštvalo, že mě vždycky před cílem vyhodili. Ale jakože baví mě.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Představuji si, že bychom se tady scházeli každou středu od půl čtvrté do šesti večer. Děti tady mohou přijít, buď to bude tak, že si vyberou, vyzkouší nějakou hru, nebo časem zavedeme nějaká tematická odpoledne s konkrétní hrou. Mám také představu, že časem bychom udělali i nějaké víkendové akce.”

I když je klub zaměřen na děti, přijít si zahrát stolní hry bude moci kdokoliv, kdo je má rád.

Kromě příznivců jakýchkoliv deskových her hostí tyto prostory speciálně také šachisty, jejich hráči se zde scházejí každý pátek od 17 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Malý brouk páchník jako prostředník záchrany biotopu v Poodří

22. května 2023 11:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Zámek Nová Horka u Studénky na Novojičínsku byl místem konání semináře, který zrekapituloval pětiletý projekt týkající se záchrany brouka páchníka v Poodří. V rámci projektu se podařilo vysadit dva tisíce stromů, které mu poskytují domov.

Studénka rozkvete v záhonech a na stožárech světel i ve výškách

22. května 2023 9:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Snaha města o to, aby Studénka více rozkvetla, začala už v loňském roce. Na několika místech v centru vznikly trvalkové záhony a na lampy veřejného osvětlení byly umístěny nádoby na květiny. Ty teď zahradnická firma osazuje novými rostlinami.

Sešly se žákovské parlamenty všech studéneckých škol

23. května 2023 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se setkaly žákovské parlamenty ze všech místních škol, základních i té střední. V rámci prezentací sdílely své zkušenosti a inspirace pro pořádání různých akcí.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

20. května 2024 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

20. května 2024 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Nový klub deskových her zahájil turnaj v Člověče, nezlob se
Vydáno 20. ledna 2023 14:37, Studénka, Petra Dorazilová
Turnajem v Člověče, nezlob se zahájil ve Studénce svou činnost Klub přátel deskových her. Impulsy pro jeho vznik byly dva - nevyužité prostory a snaha sdružit děti i mimo sociální sítě.

Stolní hru Člověče, nezlob se zná snad úplně každý. Zahrát si ji formou turnaje teď mohli zájemci, kteří zavítali na první setkání Klubu přátel deskových her. Konalo se na náměstí v prostorách Tělovýchovného spolku Cobra.

Iveta Vilišová, Tělovýchovný spolek Cobra: “Vzhledem k tomu, že máme dost velké prostory, a naše galerie nebyla tak využita, jak jsem si představovali, tak jsme hledali nápady, jak využít tento prostor. Přemýšleli jsme o aktivitě pro děti, která by je zase trošku spojila, aby děti nebyly jen na sociálních sítích, ale aby se začaly znovu setkávat, a přišla tady Veronika, že by mohla vyzkoušet klub deskových her.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Nápad vznikl tak, že já ráda doma hraji deskové hry s dcerou, a říkala jsem si, že tady dlouho byly děti zavřené, když byl covid, tak ať je zase trochu dostaneme ven mezi vrstevník, ať najdou nějakou společnou činnost, něco jiného než počítače a telefony.”
návštěvníci turnaje:
“Přijeli jsme se dvěma klukama, máme Člověče, nezlob se rádi. A takových akcí se zúčastňujeme, vždycky, když se něco najde, tak pokaždé.”
“My jsme tady zavítali, protože Člověče, nezlob se nemáme doma, protože jsme hru vyhodili, když jsem se u ní dohodli celá rodina. Tak jsem sem přišli, že se tady nebudeme hádat, když tady budou i cizí lidi.”
“Je to super, líbí se mi hra Člověče, nezlob se.”
“Před tím, když jsme ji hrál, tak mě naštvalo, že mě vždycky před cílem vyhodili. Ale jakože baví mě.”
Veronika Ficová, Klub přátel deskových her: “Představuji si, že bychom se tady scházeli každou středu od půl čtvrté do šesti večer. Děti tady mohou přijít, buď to bude tak, že si vyberou, vyzkouší nějakou hru, nebo časem zavedeme nějaká tematická odpoledne s konkrétní hrou. Mám také představu, že časem bychom udělali i nějaké víkendové akce.”

I když je klub zaměřen na děti, přijít si zahrát stolní hry bude moci kdokoliv, kdo je má rád.

Kromě příznivců jakýchkoliv deskových her hostí tyto prostory speciálně také šachisty, jejich hráči se zde scházejí každý pátek od 17 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000035332/novy-klub-deskovych-her-zahajil-turnaj-v-clovece-nezlob-se