Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provoz volnočasového domu ve Studénce je úspornější

  • Studénka,

Budova bývalé základní školy na Tovární ulici ve Studénce, kde dnes sídlí různé volnočasové aktivity, má za sebou částečnou rekonstrukci. Výměna oken a zateplení střechy sníží její energetickou náročnost.

Původně byla budova na Tovární ulici ve Studénce základní školou, nějakou dobu již ale slouží jiným účelům. Posledních pět let ji naplňují zejména různé spolky a organizace, které vyvíjí aktivity pro veřejnost.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “V podstatě jsme samovolně přeměnili tuto budovu na volnočasový dům. V tuto chvíli tu působí rodinné centrum, základní umělecká škola, jsou tady další hudební skupiny a taneční skupina, má zde archiv jak stavební odbor, tak Vagonářské muzeum. Takže v podstatě je to budova v tuto chvíli plně vytížena.”

I proto město realizovalo projekt, jehož cílem bylo snížení energetické náročnost budovy. Nová jsou okna a dveře, zateplená je střecha a opravená je fasáda. Práce, které začaly v srpnu 2021, ale skončily až loni na podzim.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Původní termín, který jsme měli naplánován, byl protažen do této konečné podoby a to proto, že se v průběhu rekonstrukce ještě objevily zásadní závady, které souvisely s odvodněním, s drenáží podél obvodu budovy. Takže jsme prakticky celou budovu odkopávali, dělala se izolace, která původně nebyla součástí zakázky a dělaly se nové drenáže nové dešťové odvodnění.”

Tyto práce navýšily cenu stavby o více než 2 miliony na 10 milionů 600 tisíc korun. Necelé 3 miliony korun se podařilo vykrýt z dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy