Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Festival Magický klavír pro žáky ZUŠ

  • Opava,

S podzimem v Opavě se už šest let pojí festival Magický klavír v proměnách času. Na této nesoutěžní přehlídce se představují mladí hudebníci ze základních uměleckých škol. Porovnat zde mohou bez stresu své dovednosti.

Festival Magický klavír v proměnách času se letos přestěhoval ze sálu v Knihovně Petra Bezruče do budovy Církevní konzervatoře. Víc jak sto účastníků akce tady mohlo využít jednotlivých učeben pro přípravu na svá vystoupení a také se po škole, kde by třeba mohli jednou studovat, porozhlédnout.

Mají tady prakticky celou školu k dispozici. Máme tady krásné nástroje. Ale v neposlední řadě je to také proto, aby se seznámili s prostředím konzervatoře.“ přitakává Pavel Rajnoha, ředitel Církevní konzervatoře v Opavě.

Kromě českých interpretů během festivalu zahráli také žáci uměleckých škol ze Slovenska a Polska. Po vystoupení se pak mohli usadit v publiku a porovnat své dovednosti. Festival Magický klavír v proměnách času je totiž nesoutěžní přehlídkou. 

„Děláme to záměrně, abychom odbourali stres u účastníků. Nemají potom potřebu soutěžit a ukazovat, co všechno v nich je. Ale hrají si pro radost a to je cílem festivalu.“  říká o festivalu jeho organizátor Lukáš Poledna ze ZUŠ V. Kálika v Opavě. 

Zkušenosti si tady mohli vyměnit také pedagogové, kteří své žáky na opavský festival doprovodili.

„Důležité je podle mne jedno jediné: mít hudbu rád. V tom spočívá velký kus umění především na učitelích, aby tu lásku k umění uměli v těch dětech pěstovat.“ svěřil se jeden z vedoucích hudebního workshopu Lukáš Michel z Fakulty umění Ostravské univerzity.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy