Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězné snímky soutěže Můj svět na výstavě

  • Opava,

​Vítězné snímky jubilejního 10. ročníku fotosoutěže Můj svět jsou nyní vystaveny ve Slezském zemském muzeu. Jejich autory jsou jednak zaměstnanci Charity, ale i její klienti napříč republikou. Teď se chystá také vydání knihy, která shrne nejúspěšnější fotografie všech ročníků.

250 snímků letos hodnotila porota fotosoutěže Můj svět. Té se mohou zůčastnit zaměstnanci i klienti neziskové organizace Charita, která pomáhá potřebným prostřednictvím zdravotních a sociálních služeb. Přestože fotí amatéři a mnohdy lidé, kteří teprve do tajů fotografie pronikají, fotky jsou velmi zdařilé. Ty nejlepší jsou teď vystavené ve Slezském zemském muzeu. Prohlédl si je i fotograf Jindřich Štreit.

„Když jsem viděl ty definitivní fotografie, tak se doslova stydím, protože já bych takové fotky neudělal. Ty jsou tak nádherné!“ rozplýval se nad snímky fotograf a pedagog Jindřich Štreit.

Porota vybírala nejlepší snímky ve třech kategoriích: Portrét, Svět kolem nás a Jak to vidím já. Víc jak polovinu ocenění posbírali účastníci z pořádající opavské Charity.

„Já jsem chtěla zdokumentovat práci sestřiček v terénu, protože vím, jak je to náročné,“ říká Ludmila Slaninová, pracovnice Charity Opava, která získala 3. místo v kategorii „ Život kolem nás“. Fotila svou nemocnou babičku, o kterou se staraly sestry z opavské Charity.

Úroveň soutěžních fotografií rok od roku stoupá a tak si organizátoři říkali, že je škoda tento vývoj nezaznamenat. Tak vznikl nápad vydat knihu, která by obsáhla ty nejlepší práce za uplynulou dekádu trvání soutěže.

„Máme v plánu vydat všechny vítězné fotografie za 10 let historie soutěže Můj svět. Sešlo se jich více než 100," plánuje Ivo Mludek, organizátor soutěže Můj svět a mluvčí Charity Opava.

Výstava oceněných prací posledního ročníku soutěže potrvá ve Slezském zemském muzeu do 8. března. Pak se vydá na cestu republikou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy