Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězné snímky soutěže Můj svět na výstavě

  • Opava,

​Vítězné snímky jubilejního 10. ročníku fotosoutěže Můj svět jsou nyní vystaveny ve Slezském zemském muzeu. Jejich autory jsou jednak zaměstnanci Charity, ale i její klienti napříč republikou. Teď se chystá také vydání knihy, která shrne nejúspěšnější fotografie všech ročníků.

250 snímků letos hodnotila porota fotosoutěže Můj svět. Té se mohou zůčastnit zaměstnanci i klienti neziskové organizace Charita, která pomáhá potřebným prostřednictvím zdravotních a sociálních služeb. Přestože fotí amatéři a mnohdy lidé, kteří teprve do tajů fotografie pronikají, fotky jsou velmi zdařilé. Ty nejlepší jsou teď vystavené ve Slezském zemském muzeu. Prohlédl si je i fotograf Jindřich Štreit.

„Když jsem viděl ty definitivní fotografie, tak se doslova stydím, protože já bych takové fotky neudělal. Ty jsou tak nádherné!“ rozplýval se nad snímky fotograf a pedagog Jindřich Štreit.

Porota vybírala nejlepší snímky ve třech kategoriích: Portrét, Svět kolem nás a Jak to vidím já. Víc jak polovinu ocenění posbírali účastníci z pořádající opavské Charity.

„Já jsem chtěla zdokumentovat práci sestřiček v terénu, protože vím, jak je to náročné,“ říká Ludmila Slaninová, pracovnice Charity Opava, která získala 3. místo v kategorii „ Život kolem nás“. Fotila svou nemocnou babičku, o kterou se staraly sestry z opavské Charity.

Úroveň soutěžních fotografií rok od roku stoupá a tak si organizátoři říkali, že je škoda tento vývoj nezaznamenat. Tak vznikl nápad vydat knihu, která by obsáhla ty nejlepší práce za uplynulou dekádu trvání soutěže.

„Máme v plánu vydat všechny vítězné fotografie za 10 let historie soutěže Můj svět. Sešlo se jich více než 100," plánuje Ivo Mludek, organizátor soutěže Můj svět a mluvčí Charity Opava.

Výstava oceněných prací posledního ročníku soutěže potrvá ve Slezském zemském muzeu do 8. března. Pak se vydá na cestu republikou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků