Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Dramkrou – divadelní soubor Slezské univerzity

  • Opava,

Dramkrou – neboli dramatický kroužek je sdružení studentů Slezské univerzity, kteří propadli divadlu. Píší a pak následně i ztvárňují vlastní hry, ve kterých není nouze o napětí, nadsázku i humor. Nevyhýbají se ani současným tématům, která rezonují společností, jako jsou mezilidské vztahy i politika.

Detektor lži je název zatím jedné ze dvou posledních divadelních her, kterou členové divadla Dramkrou nazkoušeli. Vypráví o pětici přátel ze studentských let, kteří společně založili úspěšnou firmu. Jak ale nakonec vyjde najevo, nedrží je pospolu přátelství, ale snůška lží. Stejně jako některé předchozí hry i tuto napsal vedoucí souboru Jakub Plaskura.

„Je to do jisté míry nutnost. Protože autorská práva na hry věhlasných autorů jsou na studentský spolek drahá. Takže vycházíme z vlastní tvorby,“ říká Plaskura.

Původní divadelní kusy má Dramkrou neboli dramatický kroužek na repertoáru od svého založení, tedy od roku 2014. Jeho členy jsou výhradně studenti Slezké univerzity. V současné době má soubor jedenáct herců.

„ Už proto, že jsme amatéři, je pro nás dobrý kolektiv důležitý. Tím, že to děláme jen ve svém volném čase, tak kdybychom nefungovali jako parta, tak by se nám hrálo mnohem hůř,“ přemýšlí amatérská herečka Eva Budirská.

Divadelní sezóna se tady odvíjí od akademického roku. Během něj stihnou herci nazkoušet až čtyři krátká představení. V uplynulém semestru Dramkrou nazkoušel  kromě Detektoru lži ještě politickou satiru s názvem "Chcete slovo?" Napsal ji Adam Poštolka a zároveň ztvárnil jednu z rolí.

"V té hře se věnuji  lidem, kteří se lží živí.napsal jsem nekorektní politický kabaret, který se týká naši politické špičky. Ten kabaret vznikl z osobní naštvanosti nad  naší situací,“ objasňuje námět Poštolka.

Se začátkem letního semestru jsou herci na prahu příprav dalších dvou her. Publikum se jich dočká v květnu. Uvedeny budou na studentském Majálesu.

Nahlásit chybu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail