Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři zranění po nehodě na Opavsku, jednoho mladíka vyprošťovali

  • Opava,

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 3.4.2018 večer na silnici u obce Budišovice ve směru na Pustou Polom (obě okres Opava) u nehody osobního automobilu Škoda Octavia, který skončil ve stromu. Uvnitř se zranili čtyři mladí muži (všichni ve věku kolem 20 let), jednoho zraněného a zaklíněného muže museli vyprošťovat hasiči ze zadního sedadla havarovaného auta.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po půl osmé večer. Do ulice Žlabová cesta vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava a jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně. Všichni čtyři zranění byli při příjezdu hasičů při vědomí, tři mimo vozidlo, čtvrtý zaklíněný uvnitř. Hasiči zabezpečili havarovanou octavii před případným požárem. Aby se dostali k zaklíněnému mladému muži na zadním sedadle, museli z jednoho boku odřezat pomocí motorové pily strom, ze druhého boku několik větví. K jeho vyproštění použili hydraulické nástroje. Hasiči také vyznačili přistávací plochu pro vrtulník Letecké záchranné služby, kterým jeden ze zraněných odletěl do nemocnice, další tři byli transportováni ve vozidlech ZZS MSK," píše k nehodě v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

"Týmy Zdravotnické záchranné služby MSK zasahovaly v úterý 3. dubna večer u dopravní nehody automobilu na Opavsku. Operátoři převzali informaci o havárii poblíž obce Budišovice po půl osmé s tím, že na místě jsou čtyři zranění, včetně osob v bezvědomí. Na pomoc proto ihned vzlétl vrtulník LZS, vyjely dvě lékařské posádky rendez-vous a dva týmy rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři ošetřovali čtyři mladé muže, kteří v havarovaném vozidle cestovali, přičemž jednoho z nich museli hasiči vyprošťovat. Všichni pacienti (ve věku osmnácti až dvaadvaceti let) byli při vědomí a s posádkami ZZS komunikovali. Utrpěli lehčí nebo středně těžká poranění, ponejvíce v oblasti hlavy, u dvou z nich zasahující lékaři vyslovili podezření na otřes mozku. Jeden z postižených utrpěl lehké poranění horní končetiny. Všem zraněným byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a následný transport do zdravotnických zařízení – ostravské Fakultní a Městské nemocnice," uvedl v tiskové zprávě ZZS MSK mluvčí Lukáš Humpl.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail