Opavští zastupitelé se sešli naposledy

  • 19. září 2018,
  • 15:20,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Naposledy se na zasedání sešli opavští zastupitelé. 39 osobností se pravidelně setkávalo,aby vytýčilo směr, jakým se město bude ubírat. Tady je krátká rekapitulace uplynulých čtyř let.

Reklama

Během čtyř volebních let se v Opavě  jednou změnil primátor, třikrát koalice a k devíti zvoleným stranám postupně přibyly dvě další, protože někteří členové zastupitelstva změnili svůj politický názor. A časté názorové třenice byly dá se říci kořením téměř každého jednání.

„Vést zastupitelstvo není věc jednoduchá, protože jsou tady různé osobnosti, různí zastupitelé.  Já je spíše nechám déle hovořit, i když to není úplně k věci," říká primátor Opavy  Radim Křupala (ČSSD), který předsedal většině schůzí.

Opavští zastupitelé strávili na svých zasedáních většinou 6 hodin, ale v paměti mají také víc jak devíti hodinový maraton a nebo také půlhodinový sprint zaznamenaný i naší televizí, která každé zastupitelstvo dokumentuje. Podle evidence docházky šlo vedení města ostatním zástupcům lidu příkladem a zúčastnilo se všech 34 zasedání

 „Jsou zastupitelstva, která člověk předpokládá, že uplynou rychle a ony se na druhou stranu více protáhnou, konstatoval náměstek primátora   Martin Víteček (STAN).

Zastupitelé si totiž potřebují vše ujasnit a vysvětlit, než se pustí do hlasování. Z našeho pohledu nejaktivnějším přispěvatelem do diskusí byla Hana Brňáková  (Opavané- Nezávislí občané, Piráti) . Přestože při svých vystoupeních působila suverénně, přiznala, že to tak není.

„Vždycky se mi klepou kolena, protože vnímám tu odpovědnost vůči občanům… a je to tak. Vždycky se mi klepou, přiznávám to," prozradila zastupitelka.

Přestože žen zasedá v nejvyšším voleném orgánu města jen sedm, jsou tedy slyšet.

„Máme spoustu dobrých nápadů a umíme věci řešit kompromisem, což u mužů někdy díky jejich egu nejde,“ nechala se slyšet jedna ze zastupitelek Simona Horáková (ANO).

Tak uvidíme, jestli se řady něžného pohlaví v opavském zastupitelstvu v následujícím volebním období rozšíří a jednání se díky ženskému elementu zefektivní. Na to odpoví komunální volby 5. a 6. října.
JFO, pianista Lukáš Vondráček a Čajkovského Patetická

10.04. 19:00 - 22.02. 1:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Benefiční koncert pro Tomáše

02.05. 18:00 - 22.02. 1:17
Opava, Kino MÍR Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 22.02. 1:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

David Stoniš
Opava
od 30 000 Kč

Detail

H R U Š K A , spol. s r.o.
Opava
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu