Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští zastupitelé se sešli naposledy

  • Opava,

Naposledy se na zasedání sešli opavští zastupitelé. 39 osobností se pravidelně setkávalo,aby vytýčilo směr, jakým se město bude ubírat. Tady je krátká rekapitulace uplynulých čtyř let.

Během čtyř volebních let se v Opavě  jednou změnil primátor, třikrát koalice a k devíti zvoleným stranám postupně přibyly dvě další, protože někteří členové zastupitelstva změnili svůj politický názor. A časté názorové třenice byly dá se říci kořením téměř každého jednání.

„Vést zastupitelstvo není věc jednoduchá, protože jsou tady různé osobnosti, různí zastupitelé.  Já je spíše nechám déle hovořit, i když to není úplně k věci," říká primátor Opavy  Radim Křupala (ČSSD), který předsedal většině schůzí.

Opavští zastupitelé strávili na svých zasedáních většinou 6 hodin, ale v paměti mají také víc jak devíti hodinový maraton a nebo také půlhodinový sprint zaznamenaný i naší televizí, která každé zastupitelstvo dokumentuje. Podle evidence docházky šlo vedení města ostatním zástupcům lidu příkladem a zúčastnilo se všech 34 zasedání

 „Jsou zastupitelstva, která člověk předpokládá, že uplynou rychle a ony se na druhou stranu více protáhnou, konstatoval náměstek primátora   Martin Víteček (STAN).

Zastupitelé si totiž potřebují vše ujasnit a vysvětlit, než se pustí do hlasování. Z našeho pohledu nejaktivnějším přispěvatelem do diskusí byla Hana Brňáková  (Opavané- Nezávislí občané, Piráti) . Přestože při svých vystoupeních působila suverénně, přiznala, že to tak není.

„Vždycky se mi klepou kolena, protože vnímám tu odpovědnost vůči občanům… a je to tak. Vždycky se mi klepou, přiznávám to," prozradila zastupitelka.

Přestože žen zasedá v nejvyšším voleném orgánu města jen sedm, jsou tedy slyšet.

„Máme spoustu dobrých nápadů a umíme věci řešit kompromisem, což u mužů někdy díky jejich egu nejde,“ nechala se slyšet jedna ze zastupitelek Simona Horáková (ANO).

Tak uvidíme, jestli se řady něžného pohlaví v opavském zastupitelstvu v následujícím volebním období rozšíří a jednání se díky ženskému elementu zefektivní. Na to odpoví komunální volby 5. a 6. října.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail