Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mexické speciality ve školní jídelně

  • Opava,

Tortillovou polévku, tacos s kuřecí tingou, fazolemi a quacamole a nakonec čokoládový tamal – na takovém menu si pochutnali žáci opavské Základní školy Englišova. Kuchaři je připravili v rámci Dne mexické kuchyně. Tuto akci organizuje Asociace školních jídelen na 25 vybraných školách.

Připomenout si Mexiko během několika hodin – to byl úkol pro žáky vyšších ročníků. Třídy si připravily program, ve kterém se o to pokusily. Tady, v 7.A děti využily také svých znalostí španělštiny, se kterou v tomto školním roce začali

„Snažili jsme se představit Mexiko po kulturní stránce, nejzajímavější mexické osobnosti, zvyky, památky,“ přiblížila nám učitelka Martina Podzemná, která s dětmi program připravila.

Na vystoupení, která si děti secvičily, se přijela podívat také mexická velvyslankyně Leonora Rueda. Do školy ji přivedl projekt Den mexické kuchyně. V rámci něj se seznámili zdejší žáci s touto jihoamerickou zemí nejen prostřednictvím znalostí o historii či kultuře, ale také skrz gastronomii. Kuchaři ve školní jídelně proto připravili zvláštní menu: tortilovou polévku, kterou následoval tacos s kuřecí tingou fazolemi a quacamole. Sladkou tečku obstaral zákusek typický pro mexické oslavy s názvem čokoládový tamal. Menu ochutnala také velvyslankyně Leonora Rueda:


„Je jedno přísloví, které mají Mexičané i Češi společné: Láska prochází žaludkem. A já doufám, že dětem bude jídlo chutnat a že si přes to jídlo zamilují Mexiko i Mexičany.“ 

 
Toto tří chodové menu vařilo celkem 5 školních jídelen v republice.


„Máme ambici, aby to menu zůstalo i nadále v jídelníčku té školní jídelny. Nemusí to být celé, může jít třeba jen o polévku, hlavní chod či jen o zákusek, aby to obohatilo jídelníček malých strávníků,“ řekl Karel Jahoda, výkonný ředitel Asociace školních jídelen ČR, která akci pořádá.

Z rukou velvyslankyně Mexika pak zaměstnanci školní kuchyně dostali certifikát za 1000 uvařených porcí netradičního menu.
Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail