Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské gymnázium – Den přírodních věd

  • Opava,

Hrát si a při tom se mnoho zajímavého dozvědět – to byl Den přírodních věd na Slezském gymnáziu. Studenti připravili zajímavé pokusy i interaktivní přednášky, které populárně přiblížily učivo z fyziky, chemie nebo biologie.

Stáhnout video

"My se na Slezském gymnáziu se snažíme prezentovat vědy i jiným způsobem, než jen při standardní výuce. Jednou za dva roky pořádáme Den přírodních věd, letos již čtvrtý ročník,“ vysvětlil na úvod organizátor akce a učitel Slezského gymnázia  Radim Frič.
Tento ročník byl převážně věnovaný periodické soustavě prvků. Toto téma se prolínalo připravenými pokusy, přednáškami i hrami. A proniklo například i do virtuální reality.
„K některým prvkům jsme si v chemickém semináři připravili pokusy, ty jsme pak natočili a spojili interaktivně s tabletem. Takže když namíříte na konkrétní prvek v tabulce, spustí se video s pokusem.“ říká jedna z organizátorek akce studentka třetího ročníku gymnázia  Zuzana Kušnírová.
S železem se pojila přednáška o dárcovství krve, radon zase představilo vyprávění o  výbuchu černobylské elektrárny v r. 1986.Mnohé pokusy si mohli vyzkoušet také sami návštěvníci Dne přírodních věd. Kromě zdejší studentů to byli také žáci základních škol. Den plný zábavy byl určitě zajímavější, než suchopádný výklad učiva v lavicích.
 „V této laboratoři jsem se dozvěděl, jak můžeme pozinkovat měď,“ hlásil jeden z návštěvníků.  „Mně se hodně líbilo zapalování sněhové koule, přidal se druhý.“Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy