Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I obnošené věci mohou udělat parádu. Chce to ale nápad

  • Opava,

Venkovní instalace v opavských Sadech svobody upozornila na nadbytek textilní produkce a také na to, že i obnošené věci mohou udělat parádu. Studenti Mendelova gymnázia vytvořili módní kolekci z oděvů ze second handu. Žáci opavské základní umělecké školy zase oblečení využili jako tvůrčí materiál.

Myšlenku udržitelné módy  prezentovala  venkovní výstava v Sadech svobody. Studenti Mendelova gymnázia se zamýšleli nad tím, jak lze ještě využít oblečení z druhé ruky. A ještě z něj udělat originál.

Filip Markovič, student, Mendelovo gymnázium, Opava: „Původně jsem si myslel, že tuhle tuhle bundu nechám jen tak. Pak jsem ale začal přemýšlet, co tam dát. A ta růže, namalovaná na zádech, podle mne vypadá fakt dobře.“

Modely pak studenti sami oblékli a zahráli si na manekýny a manekýnky. Kolekci oděvů, které díky ním zažily, restart pak nafotili spolu se svým učitelem.

Jakub Skopal, student, Mendelovo gymnázium, Opava: „Pokud se do toho dá nějaké to úsilí, tak i v sekáči se dá nakoupit pěkný outfit. Než si všechno nakoupit v rychlém fashion.

Žákům opavské základní umělecké školy posloužilo staré oblečení jako výtvarný materiál.

Markéta Janečková, učitelka, ZUŠ Opava: „Měli jsme k dispozici 10 pytlů oblečení a přemýšleli jsme s dětmi, co bychom vytvořili. A protože tento park je místo, kde chodí různí lidé a potkávají se, tak se přímo nabízelo obohatit tento prostor figurami.“


Kupu hadrů tak proměnili v postavy, které posedávají či polehávají na lavičkách v parku nebo zvědavě nahlížejí oken.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční a.s. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

RANOYA s.r.o. - Steak Hause
Opava
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry