Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Jak a v čem by měli být rodiče nejmenších školáků při distančním vzdělávání nápomocni?
Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Já si myslím, že největší pomoc bude, když rodiče budou kolem sebe rozsévat pohodu a klid. Distanční výuka je o tom, že dítě se učí, ale dítě se dobře učí v klidu a v pohodě. Když se něco nepodaří dítěti v distanční výuce, tak to vůbec nevadí. Ale když má z toho úzkosti, to je velký problém.“
Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Největší problém bude asi s pozorností dětí u počítačů. Máte recept, jak ji udržet?
Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „To je čím dál tím větší problém. Děti už jsou apatické, je to pro ně dlouho, rok v on - line prostoru. My se snažíme střídat činnosti, dělat něco zajímavého a hlavně si s dětmi v rámci výuky povídat. Na to teď nejvíce slyší.“
Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Učitelé se museli snažit přenést co nejvíce zkušeností z výuky před tabulí k počítačům. Měli by přenést něco také od počítače k tabuli, až se vrátí do škol?
Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Nejvíc užitečné bylo ovládání techniky a myslím, že v tomto jsme v tomto udělaly mílové kroky.“
Kateřina Geryková, redaktorka TV POLAR: Jak dlouho ještě vydržíte takovýto způsob vzdělávání vy, učitelé, a také vaši žáci?
Simona Horáková, ředitelka ZŠ Edvarda Beneše, Opava: „Já se obávám, že člověk vydrží naprosto všechno. Ale budeme rádi, když už to nebude dlouho trvat.“