Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavsko mělo vloni nejnižší nezaměstnanost v kraji, oscilovala kolem 3%

  • Opava,

Opavsko mělo v uplynulém roce nejméně nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji. A to navzdory vládním opatřením kvůli koronaviru, která často komplikovala výrobu. Počet lidí bez práce počet kolísal kolem 3%. To ovšem způsobilo opačný efekt: firmy se potýkají s nedostatkem zaměstnanců.

Jarní lockdown loňského roku a přibývající protiepidemická opatření komplikovala život firmám i živnostníkům. Restaurace, hotely, kosmetické či kadeřnické salony musely zásadně omezit svůj provoz. Přesto ale do evidence Úřadu práce lidé těchto profesí nepřicházeli. V zaměstnání je udržel vládní program Antivirus.

Petra Ballová, ředitelka Úřadu práce v Opavě: „Já věřím tomu, že program na částečnou úhradu mezd pro zaměstnance zaměstnavatelů, kteří jsou na překážkách, je pomohl udržet v pracovních poměrech.“

Počet lidí bez práce dosáhl vloni v Moravskoslezském kraji až 5,9%. A byl to nejhorší výsledek v republice. Ovšem na Opavsku nezaměstnanost oscilovala okolo 3%. Nízká nezaměstnanost naopak způsobila nedostatek lidí v pracovním procesu.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva OHK Opava: „ A do toho vstoupil druhý extrémní problém, navýšení ceny materiálu a totální nedostatek veškerého materiálu.“

Přesto firmy dokázaly udržet výrobu i zaměstnance a během této nelehké doby registroval opavský Úřad práce ČR od letních měsíců do podzimu nejnižší nezaměstnanost v historii své existence, která klesla až na 2,7%.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy