Čas od času pozvou knihovnice z Knihovny Petra Bezruče na návštěvu do Opavy spisovatele, kteří píší pro děti. Malým čtenářům představí své knihy a také si s nimi povídají.
Naposledy přijela do Opavy Ester Stará. S dětmi se podělila o své spisovatelské začátky. Ráda malovala a dlouho si myslela, že bude ilustrátorkou. Nakonec ale zvítězilo psaní.
Ester Stará se ale nevěnuje jen literární tvorbě. Je povoláním speciální pedagožka a logopedka. Pomáhá dětem, které mají problémy s učením a mluvením. Z jejích zkušeností vychází hned několik publikací, ve kterých se zabývá rozvojem řeči u dětí. Je to například kniha se zvláštním názvem Žvanda a Melivo.
Společně s dětmi četla z knihy Šedík a Bubi, která je obsahem i zpracováním díky speciálnímu písmu vhodná pro začínající čtenáře, kteří se potýkají s dyslexií.
Mnohé knihy vznikly také zásluhou jejích tří synů, kteří byli inspirací třeba k napsání titulu „A pak se to stalo“. Autorka zde s nadsázkou popisuje některé drobné nešvary, kterými si každé dítě musí projít. Jako jsou třeba nemyté uši nebo žalování. Další velkou inspirací jsou školáci v lavicích.
Ester Stará, spisovatelka: „Ty děti pořád vidím. Mám okamžitou zpětnou vazbu. Můžu si na nich své příběhy testovat. Vím, jaké problémy v současnosti prožívají. Myslím, že jsem jim hodně blízko.“
Mnohé z 22 knih současné české autorky děti zaujaly. A hned si plánovaly vypůjčit si je v knihovně.
Pracovnice knihovny chystají v březnu a v dubnu pro děti další zajímavá setkání. Do Opavy přijedou spisovatelky Romana Suchá a Zuzana Pospíšilová.