Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava podporuje nové podnikatele prostřednictvím workshopů

Opava |

Opava podniká. Tak zní program, který město připravilo jako podporu v podnikání všem, kteří by chtěli podpořit růst Opavy. Město připravilo pro zájemce a budoucí podnikatele sérii workshopů, které odstartovaly na začátku května a pokračovat budou i v příštím roce.

Student, který ve volném čase dělá reklamu na sociálních sítích. Fotograf si neplánuje otevřít ateliér nebo studio, ale kavárnu a prodávat vzácné druhy kávy. Paní, která doufá, že si splní sen jako designer interiéru. To je jen krátký výčet lidí, kteří se sešli v obchodním domě Breda Weinstein.

Martina Heisigová, vedoucí, Odbor rozvoje města a strateg. plánování, MM Opava: “Pokusíme se podpořit jejich myšlenky. Rozvíjet je tak, aby opravdu například na konci tohoto roku a na začátku příštího jsme měli nové byznysmeny.”
Pavel Meletzký (ANO), náměstek primátora Opavy: “Pokud se nám podaří tady vytvořit nové podnikatelské prostředí. Pokud se nám podaří vytvořit příležitostí pro nové občany Opavy, aby se v tom podnikání našli, tak v budoucnu to vidíme naopak jako přínos pro tu Opavu.”

Workshopy mají pomoci lidem, kteří už podnikají. Nebo chtějí podnikat, ale netuší přesně, jak na to. Nejtěžší je vždycky začít. A to bez ohledu na věk, pohlaví nebo předchozí pracovní zkušenosti.

Jan Dittrich, lektor workshopů: “Důležitá je ta skupina, která se tady sejde. Protože v rámci ní jsou různé nápady, různé životní příběhy, různé podnikání, můžou si lidé vzájemně pomoci a v rámci workshopů vznikají nápady jen proto, že se potkají lidé, kteří by se nepotkali. A to je kouzlo těch workshopů, kromě toho, že se něco naučíte.”

Na prvním setkání měl každý z návštěvníků do minuty představit sebe a své vize. Kromě očekávání od workshopu měli také ostatní přesvědčit, jak mohou kurz obohatit. Seznamovací kolečko prolomilo ledy mezi účastníky a navodilo přátelskou atmosféru.

Anketa: “Očekávám, že se tady dozvím nějaké tipy jak posílit náš marketing, protože já ho do teď dělám sama a myslím si, že je to moje slabá stránka. Doufám že dneska dostanu nějaké tipy.”
“Očekávám, že to bude zase nějaká nová zkušenost že uvidím takový jiný pohled úhlu podnikání. Sám za sebe začínám s podnikáním ve světě financí investic a marketingu.”
“Chci začít marketingovou firmu a doufám že mi ten workshop pomůže zrealizovat můj plán.”

Po dobu osmi týdnů se zájemci podrobí intenzivnímu studiu. Stejně jako ve škole, i tady budou dostávat domácí úkoly. Kromě vlastního nápadu na realizaci svého podnikání budou tvořit spolu.

Jan Dittrich, lektor workshopů: “Tady budou fungovat jako skupina, ale po celý čas workshopu mají možnost mě kontaktovat, mají možnost si říct o pár minut, půl hodiny času, můžou se mnou prodiskutovat svůj nápad nebo svůj business, svoje podnikání.”

Martina Heisigová, vedoucí, Odbor rozvoje města a strateg. plánování, MM Opava: “Určitě je povedeme k tomu, aby si sáhli na případné dotační prostředky především z Moravskoslezského kraje, kde se plánuje zcela nově vyhlášení výzvy právě na podporu nových mladých podnikatelů.”

Pro ty, kteří už podnikají nebo budou podnikat, je připraven i speciální klub podnikavců a podnikatelů. Prostřednictvím srazů a debat s ostatními businessmany se podpoří následný vývoj.

Nahlásit chybu


K tématu

Akademie Podnikej F-M pomáhá drobným podnikatelům ve Frýdku-Místku

2. října 2023 11:47 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Drobní a začínající podnikatelé z Frýdku-Místku se opět mohou zapojit do akademie Podnikej F-M. Bezplatný vzdělávací program jim poradí, jak na záludnosti jejich podnikání. V rámci seminářů a setkání se dozví praktické tipy z různých oblastí týkajících se nejen propagace.

Odstartovala Roadshow CzechInvestu, zájem podnikatelů a regionálních firem je velký

11. října 2023 16:11 | Celý MS kraj | Monika Danková

Agentura pro podporu podnikání CzechInvest zahájila v Bruntále velkou Roadshow, která dává podnikatelům v našem kraji příležitost dozvědět se více o možnostech a novinkách týkajících se Operačního programu Spravedlivá transformace. Zájem podnikatelů i firem je obrovský.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Originální dresy opavských basketbalistů se vydražily za více než 108 tisíc. Peníze pomůžou charitě

22. dubna 2024 11:32 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Charitativní dražba originálních červených dresů opavských basketbalistů s logem Opava 800 vynesla více než 108 tisíc korun. Dražilo se na Aukru a peníze pomohou mobilnímu hospici Pokojný přístav Charity Opava.

Obyvatelé i firmy se zapojují do výzvy 800 stromů pro Opavu

20. dubna 2024 14:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava loni vyhlásila výzvu 800 stromů pro Opavu. Jejím cílem je vysadit 800 stromů k letošnímu 800. výročí založení města. Strom může na svém pozemku vysadit kdokoliv. Už příští týden vysadí památný javor červený firma Komas.

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě oživí zeleň. Asfaltová plocha se tak nebude tolik přehřívat

20. dubna 2024 14:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Parkoviště na náměstí Svobody v Opavě prochází kompletní rekonstrukcí. Na jejím konci už to nebude jen jedna velká asfaltová plocha, ale prostor se spoustou zeleně.

Urologie opavské nemocnice má novou endoskopickou věž za 2,6 milionu

19. dubna 2024 16:45 | Opava | Jiří Cileček

Na urologickém endoskopickém operačním sále Slezské nemocnice využívají operatéři novou endoskopickou věž. Představuje nejnovější typ zobrazovací techniky a techniky elektrokoagulace, zajišťuje efektivněji stavění krvácení při operacích prostaty a močového měchýře, kterých se ve Slezské nemocnici provádí na čtyři stovky ročně.

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

18. dubna 2024 12:11 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

Opava podporuje nové podnikatele prostřednictvím workshopů
Vydáno 6. května 2023 16:41, Opava, Adéla Pluhaříková
Opava podniká. Tak zní program, který město připravilo jako podporu v podnikání všem, kteří by chtěli podpořit růst Opavy. Město připravilo pro zájemce a budoucí podnikatele sérii workshopů, které odstartovaly na začátku května a pokračovat budou i v příštím roce.

Student, který ve volném čase dělá reklamu na sociálních sítích. Fotograf si neplánuje otevřít ateliér nebo studio, ale kavárnu a prodávat vzácné druhy kávy. Paní, která doufá, že si splní sen jako designer interiéru. To je jen krátký výčet lidí, kteří se sešli v obchodním domě Breda Weinstein.

Martina Heisigová, vedoucí, Odbor rozvoje města a strateg. plánování, MM Opava: “Pokusíme se podpořit jejich myšlenky. Rozvíjet je tak, aby opravdu například na konci tohoto roku a na začátku příštího jsme měli nové byznysmeny.”
Pavel Meletzký (ANO), náměstek primátora Opavy: “Pokud se nám podaří tady vytvořit nové podnikatelské prostředí. Pokud se nám podaří vytvořit příležitostí pro nové občany Opavy, aby se v tom podnikání našli, tak v budoucnu to vidíme naopak jako přínos pro tu Opavu.”

Workshopy mají pomoci lidem, kteří už podnikají. Nebo chtějí podnikat, ale netuší přesně, jak na to. Nejtěžší je vždycky začít. A to bez ohledu na věk, pohlaví nebo předchozí pracovní zkušenosti.

Jan Dittrich, lektor workshopů: “Důležitá je ta skupina, která se tady sejde. Protože v rámci ní jsou různé nápady, různé životní příběhy, různé podnikání, můžou si lidé vzájemně pomoci a v rámci workshopů vznikají nápady jen proto, že se potkají lidé, kteří by se nepotkali. A to je kouzlo těch workshopů, kromě toho, že se něco naučíte.”

Na prvním setkání měl každý z návštěvníků do minuty představit sebe a své vize. Kromě očekávání od workshopu měli také ostatní přesvědčit, jak mohou kurz obohatit. Seznamovací kolečko prolomilo ledy mezi účastníky a navodilo přátelskou atmosféru.

Anketa: “Očekávám, že se tady dozvím nějaké tipy jak posílit náš marketing, protože já ho do teď dělám sama a myslím si, že je to moje slabá stránka. Doufám že dneska dostanu nějaké tipy.”
“Očekávám, že to bude zase nějaká nová zkušenost že uvidím takový jiný pohled úhlu podnikání. Sám za sebe začínám s podnikáním ve světě financí investic a marketingu.”
“Chci začít marketingovou firmu a doufám že mi ten workshop pomůže zrealizovat můj plán.”

Po dobu osmi týdnů se zájemci podrobí intenzivnímu studiu. Stejně jako ve škole, i tady budou dostávat domácí úkoly. Kromě vlastního nápadu na realizaci svého podnikání budou tvořit spolu.

Jan Dittrich, lektor workshopů: “Tady budou fungovat jako skupina, ale po celý čas workshopu mají možnost mě kontaktovat, mají možnost si říct o pár minut, půl hodiny času, můžou se mnou prodiskutovat svůj nápad nebo svůj business, svoje podnikání.”

Martina Heisigová, vedoucí, Odbor rozvoje města a strateg. plánování, MM Opava: “Určitě je povedeme k tomu, aby si sáhli na případné dotační prostředky především z Moravskoslezského kraje, kde se plánuje zcela nově vyhlášení výzvy právě na podporu nových mladých podnikatelů.”

Pro ty, kteří už podnikají nebo budou podnikat, je připraven i speciální klub podnikavců a podnikatelů. Prostřednictvím srazů a debat s ostatními businessmany se podpoří následný vývoj.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037087/opava-podporuje-nove-podnikatele-prostrednictvim-workshopu