Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhý ročník opavského Biatlonu bez lyží proběhl pro základní školy i pro veřejnost

Opava |

Opavské středisko volného času zorganizovalo druhý ročník městského Biatlonu pro základní školy. Soutěžící z osmi škol nejen z Opavy poměřili své síly přímo v centru města. Absolutním vítězem byli studenti sedmé třídy z Masarykovy základní školy.

Před městskou věží na Horním náměstí organizátoři vybudovali pro biatlon základních škol 300 metrů dlouhý okruh. Soutěžící nepotřebovali lyže, stačilo trasu uběhnout a trefit se do terčů. Pravidla pro sportovce ze základních škol platila téměř stejná jako pro profesionály.

Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Běželi jeden okruh, měli střelbu z laserových zbraní. Z pěti výstřelů museli třikrát zasáhnout terč. Když netrefili, běželi trestné kolo."

Trasa trestného kola byla vytyčena kolem ikonické kašny. Do ranního závodu městského biatlonu se přihlásilo celkem 156 studentů z šesti opavských škol a dvou přilehlých jako byla Základní škola Oldřišova a Základní škola Slávkova. Rozdělili se do 53 družstev po třech závodnících.

Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Hodnotili jsme jednotlivé třídy. Šestá, sedmá, osmá a devátá. Zvlášť chlapce, zvlášť dívky. Pak byl absolutní vítěz u chlapců i u dívek. Dostali putovní pohár, který teď celý rok můžou mít ve škole."

Dvě trojice dívek a chlapců zaběhly nejlepší časy. Za 6:56 zaběhly trasu holky ze základní školy Evarda Beneše - Michalíková, Hostášová a Nováková a v čase 5.47 se podařilo závod absolvovat klukům Fuchsíkovi, Klementovi a Poloučkovi ze školy Tomáše Garyka Masaryka. V obou případech se jednalo o žáky ze sedmých tříd.

K. Klement, T. Polouček, J. Fuchsík, absolutní vítězové, ZŠ TGM: "Porazili jsme i deváťáky."
"Ale šlo vidět, že střelba byla rozhodující, protože neběželi jsme tak rychle, ale střelbu jsme měli hned."
Studenti ZŠ Vrchní: "Bylo to velice užité dopoledne, moc se mi tu líbilo a věřím, že i ostatním. Lepší jak matika."
Studenti ZŠ Oldřišov: “Trefil jsem všechny terče, nemusel jsem běžet žádné trestné kolo,takže to bylo dobré”

Putovní pohár bude celý rok u vítězů letošního biatlonu v základní škole Tomáše Garyka Masaryka a Edvarda Beneše. V příštím roce se uvidí, zda ho obhájí nebo ho budou muset předat do rukou dalších vítězů. Naopak menší poháry jim zůstanou.

Studenti ZŠ Vrchní: "Půjde to do školní poličky vedle tělocvičny, kde už je mnoho pohárů."
Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Byla to zdařilá akce, tak doufám, že příští rok se opět tady školy, které tady byly,  zúčastní a nějaké nové zase přibudou.

Po dopoledním zápolení základních škol si trasu i střelbu z pistole vyzkoušeli dospělí i děti z řad veřejnosti. Mohli soutěžit jako jednotlivci nebo jako týmy.

Nahlásit chybu


Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Dnes 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Dobrá zpráva pro ženy, havířovská nemocnice se stala screeningovým mamografickým centrem

Dnes 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Dnes 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.


Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

Včera 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Zdrogovaní se chtěli vloupat nožem do zásilkových boxů. Způsobili škodu za 23 tisíc

Dnes 11:23 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Starší muž se pokoušel vloupat do boxů nožem a mladší držel stráž. Balíčky se jim nakonec nepodařilo ukrást a skončili v rukou policie. Oba měli pozitivní test na drogy. Jejich neúspěšné vloupání způsobilo škodu za 23 tisíc korun. Mladší pachatel už byl v minulosti trestán. Hrozí jim několik let ve vězení.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

Včera 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

Dnes 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Charita Opava hledá koledníky do Tříkrálové sbírky. Chybí na tři desítky skupinek

11. prosince 2025 10:58 | Opava | Yvona Fajtová

S příchodem nového roku odstartuje tradiční Tříkrálová sbírka. Na Opavsku ji každoročně organizuje Charita Opava. Přestože je tato sbírka dlouhodobě jednou z nejúspěšnějších akcí zaměřených na pomoc lidem v nouzi, potýká se s nedostatkem koledníků, a to zejména přímo v Opavě.

Opavou projel mikulášský trolejbus plný světýlek, čertů i dětské radosti

6. prosince 2025 15:03 | Opava | Yvona Fajtová

Opavský Městský dopravní podnik opět vypravil oblíbený mikulášský vůz. Vánočně vyzdobený trolejbus jezdil po celém městě mimo jízdní řád a všichni mikuláši, čerti a andělé si užili jízdu zdarma.

Opava-Jaktař rozsvítila dřevěný betlém: klienti Charity přidali vyřezávaného velblouda

6. prosince 2025 14:45 | Opava | Yvona Fajtová

Už potřetí se v Opavě-Jaktaři slavnostně rozsvítil vyřezávaný betlém, který vyrábějí klienti a zaměstnanci Charity Opava. Letos k němu přibylo nové vyřezané zvířátko – velbloud. Betlém vznikl před třemi lety na přání místních obyvatel, kteří v městské části postrádali vánoční výzdobu.

Radost v Opavě rozdává vánoční atmosféru. Ručně vyrobené dárky a dekorace jdou na dračku

6. prosince 2025 14:15 | Opava | Yvona Fajtová

Už jen do 11. prosince máte možnost navštívit Vánoční obchůdek sociálně terapeutické dílny Radost. Klienti a zaměstnanci tohoto charitního střediska zde nabízejí mnoho rozmanitých a velmi žádaných vánočních dárků a dekorací.

Opavská věznice rozdává radost, poprvé se připojila k Andělskému stromu

3. prosince 2025 18:21 | Opava | Yvona Fajtová

Opavská věznice se zapojila do darovací kampaně s názvem Andělský strom. Tou už 15. rokem nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství pomáhá propojovat děti a jejich odsouzené rodiče prostřednictvím vánočního dárku.

Historická budova bývalé opavské pošty po letech znovu ožila. Ožila Koncept Marketem

3. prosince 2025 18:07 | Opava | Yvona Fajtová

Koncept Market se letos odehrál na opravdu výjimečném místě, a to v prostorách dlouho nepřístupné staré opavské pošty. Tato historická budova na Masarykově třídě, která po letech čekání míří k nové budoucnosti jako domov pro seniory, tak ožila sváteční atmosférou, designem a lokální tvorbou.

Druhý ročník opavského Biatlonu bez lyží proběhl pro základní školy i pro veřejnost
Vydáno 14. června 2023 16:50, Opava, Adéla Pluhaříková
Opavské středisko volného času zorganizovalo druhý ročník městského Biatlonu pro základní školy. Soutěžící z osmi škol nejen z Opavy poměřili své síly přímo v centru města. Absolutním vítězem byli studenti sedmé třídy z Masarykovy základní školy.

Před městskou věží na Horním náměstí organizátoři vybudovali pro biatlon základních škol 300 metrů dlouhý okruh. Soutěžící nepotřebovali lyže, stačilo trasu uběhnout a trefit se do terčů. Pravidla pro sportovce ze základních škol platila téměř stejná jako pro profesionály.

Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Běželi jeden okruh, měli střelbu z laserových zbraní. Z pěti výstřelů museli třikrát zasáhnout terč. Když netrefili, běželi trestné kolo."

Trasa trestného kola byla vytyčena kolem ikonické kašny. Do ranního závodu městského biatlonu se přihlásilo celkem 156 studentů z šesti opavských škol a dvou přilehlých jako byla Základní škola Oldřišova a Základní škola Slávkova. Rozdělili se do 53 družstev po třech závodnících.

Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Hodnotili jsme jednotlivé třídy. Šestá, sedmá, osmá a devátá. Zvlášť chlapce, zvlášť dívky. Pak byl absolutní vítěz u chlapců i u dívek. Dostali putovní pohár, který teď celý rok můžou mít ve škole."

Dvě trojice dívek a chlapců zaběhly nejlepší časy. Za 6:56 zaběhly trasu holky ze základní školy Evarda Beneše - Michalíková, Hostášová a Nováková a v čase 5.47 se podařilo závod absolvovat klukům Fuchsíkovi, Klementovi a Poloučkovi ze školy Tomáše Garyka Masaryka. V obou případech se jednalo o žáky ze sedmých tříd.

K. Klement, T. Polouček, J. Fuchsík, absolutní vítězové, ZŠ TGM: "Porazili jsme i deváťáky."
"Ale šlo vidět, že střelba byla rozhodující, protože neběželi jsme tak rychle, ale střelbu jsme měli hned."
Studenti ZŠ Vrchní: "Bylo to velice užité dopoledne, moc se mi tu líbilo a věřím, že i ostatním. Lepší jak matika."
Studenti ZŠ Oldřišov: “Trefil jsem všechny terče, nemusel jsem běžet žádné trestné kolo,takže to bylo dobré”

Putovní pohár bude celý rok u vítězů letošního biatlonu v základní škole Tomáše Garyka Masaryka a Edvarda Beneše. V příštím roce se uvidí, zda ho obhájí nebo ho budou muset předat do rukou dalších vítězů. Naopak menší poháry jim zůstanou.

Studenti ZŠ Vrchní: "Půjde to do školní poličky vedle tělocvičny, kde už je mnoho pohárů."
Luboš Barvík, organizátor akce, SVČ Opava: "Byla to zdařilá akce, tak doufám, že příští rok se opět tady školy, které tady byly,  zúčastní a nějaké nové zase přibudou.

Po dopoledním zápolení základních škol si trasu i střelbu z pistole vyzkoušeli dospělí i děti z řad veřejnosti. Mohli soutěžit jako jednotlivci nebo jako týmy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000037716/druhy-rocnik-opavskeho-biatlonu-bez-lyzi-probehl-pro-zakladni-skoly-i-pro-verejnost