Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská porodnice uspořádala Den otevřených dveří nejen pro budoucí maminky

Opava |  | Opavský expres

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Opavská porodnice se neustále posouvá dopředu, do praxe zavádí nejnovější trendy a nabízí komplexní péči jak o maminky tak novorozence. S novinkami a prostředím se zájemci mohli seznámit na Dni otevřených dveří.

Marek Fabian, primář, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Akce není určena jen pro těhotné ženy, ale rádi tady přivítáme i studenty škol porodní asistence a chodí tady za námi i starší dámy, v podstatě všichni zájemci, kteří tady třeba rodili před 30 lety a chtějí se podívat. Takže ten záběr je velký.”

Největší novinkou je porodní gauč, který si opavská porodnice pořídila na konci loňského roku.

Marek Fabian, primář, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Jeho principem je, aby se ženy z klasického porodního lůžka dostaly do jiných poloh a aby rodily v jiných polohách než striktně vleže a ten porodní gauč. Je obrovsky oblíbený. Jen za těch pár měsíců, co ho máme, tak dá se říct, že drtivě všechny ostatní alternativy vytlačuje a téměř každá maminka, která přijde rodit, tak chce na gauč.”

Novinkou jsou také předporodní kurzy spojené s prohlídkou porodnice a možnost poporodních návštěv žen přímo u nich doma.

Pavla Hradilíková, staniční sestra, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Určitě je o to zájem, je to taky teď v začátku, rozjíždí se to pomalinku, ale maminky ten zájem projevují. Je to péče o děťátko, co se týče potom věcí okolo kojení a samozřejmě péče o porodní poranění a s tím spojené.”

V rámci dne otevřených dveří si návštěvníci mohli prohlédnout porodní sály, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení včetně standardních i nadstandardních pokojů.

Soňa Krejčí, vedoucí lékařka, novorozenecké oddělení SNO: “Nacházíme se na novorozeneckém oddělení, zrovna v místnosti, která se nazývá observační pokoj. Jsou tady umístěné děti, které jsou těsně po porodu, mohou být nedonošené, nebo málo váží nebo můžou mít nějaké poporodní komplikace. Takže jsou umístěny tady v těch inkubátorech. Přesto jsou rukavičky lásky, takže to děťátko, když se zabalí do té deky, která má ty ruce, tak se zklidní, je hodné.”
anketa: budoucí maminky: “Ano, budu rodit tady, jsem rozhodnutá. Působí to tady na mě příjemně, personál je moc milý, ochotný a dokáže se vším poradit. Chtěla bych rodit vaginálně, poprvé jsem rodila císařským řezem, tak snad to vyjde.”
“Je to moje první miminko a rozhodla jsem se teda, že budu rodit tady v opavské nemocnici, protože prostředí je tady příjemné a přece jen to máme na dojezd i nejblíž, takže jsem se rozhodla, že pro mě bude jasná volba Opava.”

O Den otevřených dveří na opavské porodnici byl velký zájem, Porodnické a novorozenecké oddělení si prohlédlo na 500 lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Opavská porodnice otevřela dveře veřejnosti a pochlubila se svými moderními prostory i novinkami

18. června 2024 11:15 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Viktorka z Orlové narozená v Havířově je prvním dítětem roku 2024 v Moravskoslezském kraji

1. ledna 2024 11:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Prvním dítětem letošního roku v Moravskoslezském kraji je Viktorie. Narodila se 26 minut po půlnoci v havířovské porodnici. Maminka do porodnice přijela z Orlové. V porodnicích napříč krajem se do rána narodilo 6 děvčat a jeden chlapec.

Opavská porodnice má nově k dispozici porodní gauč

15. prosince 2023 15:01 | Opava | Jiří Cileček

Opavská porodnice je teprve druhou porodnicí v České republice, která má k dispozici porodnický gauč. Na gynekologicko-porodnické oddělení Slezské nemocnice doputoval z Velké Británie. Hned první noc po instalaci v něm proběhl první přirozený porod.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 8:34, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

V Opavě vzniknou nová parkovací místa. Uleví se řidičům v Kateřinkách

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Knihovna města Opavy prošla rekonstrukcí střechy a fasády. Získala tak původní vzhled

Knihovna Petra Bezruče v Opavě roste do krásy. Národní kulturní památka po letech prošla rekonstrukcí střechy a fasády a získala tak původní vzhled z roku 1911, kdy byla postavena podle návrhu architekta Leopolda Bauera.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě uspořádala už tradiční Den prevence

10. července 2024 10:48 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Univerzitní centrum UniPoint v Obchodním centru Breda patřilo už tradičnímu Dni prevence. Jeho cílem je zvýšit povědomí o tom, jak je prevence důležitá, a to nejen v oblasti zdraví.

MŠ v Malých Hošticích už uspokojí všechny děti. Díky přístavbě se její kapacita zvýšila o 28 míst

3. července 2024 16:23 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Mateřská škola v Malých Hošticích má nově o jednu třídu více. Vznikla přístavbou za 17 milion korun, která se stavěla necelý rok. Do nového oddělení v září nastoupí 28 dětí, což je plná kapacita.

Domov Bílá Opava oslavil 120 let od svého vzniku. Původně to byl chudobinec s kapacitou 100 lůžek

3. července 2024 14:11 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Domov Bílá Opava slouží lidem už 120 let. Objekt domova na Rybářské ulici byl postaven v roce 1904 jako městský zaopatřovací dům, aktuálně nabízí sociální služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem.

Opavská porodnice uspořádala Den otevřených dveří nejen pro budoucí maminky
Vydáno 19. června 2024 13:54, Opava, Yvona Fajtová
Opavská porodnice uspořádala tradiční Den otevřených dveří. Nejen budoucí maminky tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory, popovídat si s lékaři a asistentkami a zjistit, jaké porodní možnosti nemocnice nabízí.

Opavská porodnice se neustále posouvá dopředu, do praxe zavádí nejnovější trendy a nabízí komplexní péči jak o maminky tak novorozence. S novinkami a prostředím se zájemci mohli seznámit na Dni otevřených dveří.

Marek Fabian, primář, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Akce není určena jen pro těhotné ženy, ale rádi tady přivítáme i studenty škol porodní asistence a chodí tady za námi i starší dámy, v podstatě všichni zájemci, kteří tady třeba rodili před 30 lety a chtějí se podívat. Takže ten záběr je velký.”

Největší novinkou je porodní gauč, který si opavská porodnice pořídila na konci loňského roku.

Marek Fabian, primář, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Jeho principem je, aby se ženy z klasického porodního lůžka dostaly do jiných poloh a aby rodily v jiných polohách než striktně vleže a ten porodní gauč. Je obrovsky oblíbený. Jen za těch pár měsíců, co ho máme, tak dá se říct, že drtivě všechny ostatní alternativy vytlačuje a téměř každá maminka, která přijde rodit, tak chce na gauč.”

Novinkou jsou také předporodní kurzy spojené s prohlídkou porodnice a možnost poporodních návštěv žen přímo u nich doma.

Pavla Hradilíková, staniční sestra, gynekologicko-porodnické oddělení SNO: “Určitě je o to zájem, je to taky teď v začátku, rozjíždí se to pomalinku, ale maminky ten zájem projevují. Je to péče o děťátko, co se týče potom věcí okolo kojení a samozřejmě péče o porodní poranění a s tím spojené.”

V rámci dne otevřených dveří si návštěvníci mohli prohlédnout porodní sály, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení včetně standardních i nadstandardních pokojů.

Soňa Krejčí, vedoucí lékařka, novorozenecké oddělení SNO: “Nacházíme se na novorozeneckém oddělení, zrovna v místnosti, která se nazývá observační pokoj. Jsou tady umístěné děti, které jsou těsně po porodu, mohou být nedonošené, nebo málo váží nebo můžou mít nějaké poporodní komplikace. Takže jsou umístěny tady v těch inkubátorech. Přesto jsou rukavičky lásky, takže to děťátko, když se zabalí do té deky, která má ty ruce, tak se zklidní, je hodné.”
anketa: budoucí maminky: “Ano, budu rodit tady, jsem rozhodnutá. Působí to tady na mě příjemně, personál je moc milý, ochotný a dokáže se vším poradit. Chtěla bych rodit vaginálně, poprvé jsem rodila císařským řezem, tak snad to vyjde.”
“Je to moje první miminko a rozhodla jsem se teda, že budu rodit tady v opavské nemocnici, protože prostředí je tady příjemné a přece jen to máme na dojezd i nejblíž, takže jsem se rozhodla, že pro mě bude jasná volba Opava.”

O Den otevřených dveří na opavské porodnici byl velký zájem, Porodnické a novorozenecké oddělení si prohlédlo na 500 lidí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000043647/opavska-porodnice-usporadala-den-otevrenych-dveri-nejen-pro-budouci-maminky