I v rámci Slezské Ostravy působí myslivci. Oficiálně se vznik jejich spolku datuje od roku 1945, jako lidová myslivost.
Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava-Heřmanice: "Zakládajícím členem byl můj děda. Já pokračuji v té tradici. Náplň té myslivosti není, jak si někdo myslí, že chodíme jenom s flintou a lovíme zvěř. Já bych řekl, že to je ani ne jedno procento z té celkové činnosti. Ale hlavní, co je stěžejní, tak starat se o tu zvěř, aby tady vůbec byla. Aby ty generace po nás vůbec věděly, jak vypadá bažant, zajíc, to jsou dominantní druhy, které tady jsou. Samozřejmě liška, ta je přemnožená, která nám tady dělá velké populační škody na té drobné zvěři."
Velké hony už se na Slezské nedělají, dvakrát ročně se pořádají pouze symbolická setkání v podobě obchůzek po honitbách.
Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava-Heřmanice: "Víceméně se snažíme tu zvěř chránit. A to tak, že vytváříme jim životní podmínky. To znamená, různé biotopy upravujeme, jak remízky, přikrmování v zimě, což je důležité. Z další zvěře, která se tady nachází a je možnost, aby lidé viděli, tak je srnčí zvěř. Objevil se nám tady i divočák a samozřejmě kachna divoká."
Myslivci se dále věnují hlavně vzdělávání dětí v mateřinkách.
Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava-Heřmanice: "Kde jim ukazujeme takovou výukou, jaká zvířátka tady jsou. Samozřejmě i rostliny. A takovou formou se je snažíme vtáhnout do té přírody. Aby věděly, jak se mají hlavně chovat. Hlavně v tom předjaří, kdy budou mít mladé hlavně srnčata, zajíci, bažanti. Nesahat na ně, nechat je v klidu, protože když na to srnčátko sáhnete, byť v dobré víře pohladíte, starší srna už ho nepřijme a ono umře hlady."
A v neposlední řadě je to pořádání akcí v podobě mysliveckých plesů, heřmanických dožínek a letos budou zdejší myslivci připravovat i akci pálení čarodějnic.
Jiří Lizák, předseda Mysliveckého spolku Ostrava-Heřmanice: "Velkou část těch financí na tu naši činnost si vytváříme z těch našich společenských akcí. Část je z našich osobních vkladů, kdy samozřejmě každé členství něco stojí. Takže dokládáme i naše finance. Ale samozřejmě bych chtěl poděkovat i vedení Slezské Ostravy. A hlavně panu starostovi Richardu Verešovi, protože je naším podporovatelem. Ale já myslím, že nejenom našeho spolku, ale všech spolků na území Slezské Ostravy."
Myslivecký spolek působící v rámci Slezské Ostravy má 12 členů a ročně hospodaří s částkou do 100 tisíc korun.