Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální ostravský obvod slavil Mezinárodní den seniorů

Mezinárodní den seniorů - každý rok připadá na 1. říjen, v Moravské Ostravě a Přívozu ho ale letos oslavili o něco dříve. Dům kultury města Ostravy praskal ve švech.

"V letošním roce jsme si připravili program s mateřskou školou a hudebně-tanečním číslem, jak už to tradičně bývá. Samozřejmě nechybí ani drobné občerstvení ani dáreček. Letos jsme připravili historický kalendář," říká starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Před mnoha lety tato událost probíhal v klubu Parník, poté se přesunula do Domu kultury města Ostravy - ani tady ale kapacita nestačí. Setkání se staršími obyvateli centrálního obvodu musí probíhat třikrát.

"Je to už natolik zaběhnuté, že senioři vědí, kdy si mají vyzvednout vstupenky," vysvětluje vedoucí Odboru sociálních věcí ÚMOb Moravská Ostrava a Přívoz Dagmar Bradová.

"Hlavně se nám líbí tady ten swing, to milujeme," říká jedna z mnoha účastníků akce. 

Moravská Ostrava a Přívoz seniorům nabízí několik služeb. Oblíbený je například senior expres, který starší lidi rozváží po lékařích nebo úřadech. 

"Já jsem skalní Ostravák, nedal bych Ostravu," říká další účastník akce. "Já jsem tady od mala a nešla bych jinde," pochvaluje si bydlení v centru moravskoslezské metropole další z účastnic.

"Určitě jim přeji vše nejlepší, elán do života a zdraví. A také, aby si toho seniorského věku užili," přeje seniorům starostka Petra Bernfeldová.

Oslav dne seniorů v Moravské Ostravě a Přívozu navšítvilo více než 750 lidí.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail