Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrální obvod Ostravy chystá rekonstrukci Dvorany. Chce ji vrátit lidem

Centrální obvod Ostravy chce zrevitalizovat prostor po bývalé knihovně v budově úřadu. Měla by tady vzniknout výstavní síň ve funkcionalistickém, nebo Art deco stylu. Už je vypracovaná projektová dokumentace.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Naše plány jsou vlastně v tom, dát tomu původní, nebo skoro původní podobu, pokud to půjde, protože tady samozřejmě nastaly poměrně značné stavební změny, které už jsou nezvratné. Takže doufám, že se nám to brzy podaří a že vrátíme tento prostor lidem.”

Dvorana by měla získat novou vzduchotechniku, osvětlení, strop a odhaleny by měly být i původní sloupy.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “My tomu prostoru pracovně říkáme Dvorana, ještě nemá oficiální název, ale myslím si, že Dvorana je docela pěkný název a že to pěkně vystihuje ten prostor, který tady je, protože to je otevřené, jsou tady vysoké stropy.”

V současné době tady vystavují svá díla studenti výtvarného umění z fakulty umění ostravské univerzity, kteří tady zároveń úspěšně obhajovali bakalářské práce.

Eliška Čabalová, vedoucí ateliérů knižního designu a animace Fakulty umění OU: “Letos teda končí 6 studentů a tím, že ten obor je velice široký, kdy vlastně řeší volnou tvorbu nebo ilustrace, řeší obalové záležitosti, jdou někteří do průmyslového designu, tak je to taková všehochuť. V podstatě tady neuvidíte z těch žánrů dvě stejné věci.”

Zároveň tady pokřtili katalog, který mapuje posledních 5 let ateliéru obalového a knižního designu, na kterém bylo nejtěžší dát ho dohromady jako celek.

Lenka Krchňavá, studentka 3. ročníku: “Aby to bylo celistvé, aby to nebylo rozházené a aby ty práce vlastně všechny vynikly, protože každá je jiná tak jak každý ten student, tak bylo důležité aby se podtrhly ty práce a aby nic nevyčnívalo.”

A na závěr dodám, že rekonstrukce Dvorany začne ihned poté, co na ni radnice sežene peníze.
SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

Jakub Kroulík o magické síle hypnózy / beseda

Zítra
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Hudba pro sbor a žestě

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Cyrila a Metoděje, Ostrava-Pustkovec

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Čistící stroje s.r.o. - KÄRCHER STORE Retail Park Ostrava Poruba
Ostrava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků