Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy rozkvetly louky a stromy. Galerie venku vás přenese v čase

Dobře se naladit teď můžete přímo v centru Ostravy. A to v Galerii venku, která je nainstalována vedle Divadla loutek. Své obrazy tady vystavuje malíř a grafický designér Martin Fabián Rusek.

Petr Veselka(ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem rád, že v našem obvodu se daří i takové věci jako je Galerie venku, protože máme tady jaro, léto. Je tady výstava malíře Martina Fabiána Ruska, který maluje tyto letní grafiky a já jsem úplně nadšen. I kolemjdoucí, je vidět, že mají velký zájem a strašně se jim to líbí, když se přineslo to krásné počasí a ta pozitivita přes ty obrazy a my jsme rozhodnuti jako městský obvod nadále spolupracovat s panem malířem, grafikem a nabídnout mu i naše výstavní prostory ve Dvoraně."

V Galerii venku je k vidění celkem 19 obrazů s různými pestrobarevnými druhy jarních a letních květin a také s motýly, nebo rozkvetlými větvičkami stromů.

Martin Fabián Rusek, malíř a grafický designér: “Téma luční kvítí, nebo kvetoucích stromů jsem vybral jenom proto, že si myslím, že to je takové pozitivní, nabíjecí téma. V té dnešní covidové době, že lidé na to kladně reagují, že je to nějak nabíjí energií, přicházejí na jiné myšlenky. Jsou to tisky na takovém speciálním baneru, kdy vlastně originál se nafotí v ateliéru a ten se potom v počítači upraví a vytiskne se."

Výstava navazuje na loňskou výstavu Na plotě, která měla velký ohlas.

Martin Fabián Rusek, malíř a grafický designér: “Minulá výstava byla ve Studénce Na plotě v době lockdownu a covidu a to je vlastně takový posun teďka, když ta kultura je omezená, tak jít s těmi obrazy blíž lidem, nebo až se jim skoro postavit do cesty.”

Galerie venku bude v centru Ostravy ještě dva týdny.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail