Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekty do participativního rozpočtu v MOaP poprvé navrhují děti

V obvodu Moravská Ostrava a Přívoz letos probíhá historiky první ročník školního participativního rozpočtu. Zapojilo se do něj všech 8 základních škol, které musí mít zrealizované projekty do konce listopadu.

Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Každá dostala na realizace projektů 40 tisíc korun plus nějakých 6 a půl tisíce na různou administrativu, odměny atd. co se kolem toho týče a Gen, Píky je jedna z prvních, která už vybírá projekty do participativního rozpočtu.”
Ljuba Konečná, učitelka, vedoucí žákovského parlamentu: ”Od 5. dubna začalo navrhování, skončilo včerejším dnem. Celkem bylo 20 návrhů a dneska jsme diskutovali o návrzích, které 5. až 9. ročník 2. stupně navrhl. Nápady byly rozmanité. Ať už to bylo rozzáříme naši školu, nebo tady relaxační vestibul, nebo knihobudky. Opravdu hodně námětů měli.”
Aneta Kornáková, žákyně ZŠ Gen. Píky: ”Naše třída vybrala projekt Učíme se venku. Je to projekt, který se zaměřil na podsedáky a tabule do přístřešku na školní zahradě, aby jsme mohli v létě, když je ve třídách horko, abysme mohli chodit ven.”
Ondřej Kubatý, žák ZŠ Gen. Píky: ”Náš projekt byl relaxační zóna ve vestibulu. Náš konkrétní návrh s relaxačním vestibulem jedna větší pohovka, druhá menší pohovka s tím, že by tam byly umělé květiny, prostě takový koutek pro lepší soustředění.”

Školní parlament už vybral 6 nejlepších návrhů, které teď bude schvalovat vedení školy.

Ljuba Konečná, učitelka, vedoucí žákovského parlamentu: ”Pak bude probíhat od 2. do 13. května kampaň, kdy schválené projekty půjdou dále a poté bude hlasování."

Ze 6 nejlepších projektů se nakonec budou realizovat dva.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy