Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřad Ostrava-Jih pomůže lidem ušetřit za elektřinu a plyn

  • Ostrava-Jih,

Městský úřad Ostrava-Jih nabídne lidem účast v elektronické aukci energií. Obyvatelé Jihu tak mohou ušetřit - nejen domácnosti, ale i podnikatelé. Ročně může jít o úsporu v řádu tisíců korun.

Je ověřeno, že domácnosti i podnikatelé mohou společným vysoutěžením cen energií znatelně uspořit oproti stávajícím výdajům. Zapojení do e-aukce přitom není nijak složité a hlavně - lidem nehrozí žádné riziko. 

"Máme inspiraci u stovek měst a obcí. Podařilo se jim vysoutěžit ceny od 10 až 20 nižší. Výhoda je taková, že občan ani úřad za tuto službu nic neplatí. V případě, že se soutěž povede, tak ušetří a v případě, že by náhodou cena byla vyšší, tak se nezapojí a cena zůstává taková, jakou měl dosud," vysvětluje radní a iniciátor projektu na Jihu Adam Rykala (ČSSD).

Díky tomu, že je Ostrava-Jih nejlidnatějším městským obvodem, může vzniknout velká skupina lidí, o kterou se dodavatelé budou předhánět. Je tak velká šance, že úspory mohou být větší než jinde. Radnice za službu nic neplatí, ale také nezíská žádnou výhodu, kromě spokojenosti obyvatel obvodu.

"Občané se mohou přijít zeptat na úřad na konkrétní informace. Předpokládáme, že v průběhu května a června se budou zapojovat do soutěže. Ve chvíli, kdy zjistíme, kolik občanů má o tu službu zájem, tak proběhne ta soutěž," dodává Rykala.

Elektronická aukce funguje jako dražba - dodavatelé ale své nabídky snižují směrem dolů a snaží se získat skupinu klientů. Soutěž je průhledná a férová a stejně jako na mnoha místech kraje ji bude mít v případě zájmu na starosti firma eCENTRE. 

"Očekáváme v průběhu května a června, kolik přijde lidí a podle toho se zařídíme. Samozřejmě se může stát, že budou fronty lidí, jako se tomu stalo u kotlíkových dotací, ale i na to budeme připraveni," uzavírá Adam Rykala.

Zapojení do projektu „Město pro občany - snížení cen energie pro domácnosti města“ by mělo mít i přidný efekt. Kromě úspor totiž přispěje i k ochraně lidí před často nevybíravými metodami podomních prodejců. Službu využilo více než 650 měst a obcí v České republice. Vůbec první elektronická aukce v zemi pro domácnosti proběhla v březnu roku 2013. Další informace o možnostech využití elektronické aukce najdete v Jižních listech a také a webových stránkách obvodu.

Nahlásit chybu


K tématu
Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail