Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihy se půjčují přes okno a po vrácení míří do karantény

  • Ostrava-Jih,

Knihovny na Jihu stále fungují v omezeném režimu. Dovnitř tak nikdo nesmí. Knihy si tak čtenáři vyzvedávají přes výdejové okénko a vracejí u vstupních dveří do knihovny. Po vrácení se nedezinfikují, ale nechají se na pár dnů vyvětrat, aby se zničily všechny případné viry.

“Knihy jdou do karantény na tři dny a až po těch třech dnech jsou odečteny z konta. Jsou tady bokem a po těch třech dnech je odečítáme z konta. My jsme otevřeni každý den, takže každý den jsme tady od 8 hodin. V pondělí, úterý a čtvrtek jsme tady do 5 a středa a pátek do 3 hodin,” uvádí Irena Svobodová, knihovnice

O knihy je obrovský zájem. Za den si je přijdou vypůjčit stovky lidí. “Obrovský, je velký zájem. Samozřejmě hodně čtenářů by rádo do knihovny, ale zatím nemůžou. Nejsem schopná říct, ale třeba, když jsme odečítali ve čtvrtek pondělní knížky, tak jsme určitě asi byli na 400 čtenářích. A to jsem vlastně odcházela dříve, než v těch 5 hodin, protože jsem měla ranní, takže hodně,” dodává Irena Svobodová, knihovnice.

“Já čtu tak čtyři, pět knih do měsíce. Jsem spokojená tady s tím, je to velmi dobré tu.

To jsem ráda, mám 4 knížky zase. Historické takové romány. Člověk, jak je sám, tak se aspoň tak nějak zabaví.”

“Jsem rád, že už si zase můžu půjčovat knihy.”

Otevřena je nejen knihovna, ale také kulturní dům K.trio, U vchodu mají lidé k dispozici i nášlapný stojan s dezinfekcí, který byste měli použít pokaždé, když vstoupíte dovnitř.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy