Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu dokončili další projekty z participativního rozpočtu. Podávání návrhů pokračuje

  • Ostrava-Jih,

V Jižním městě díky participativnímu rozpočtu vznikla další hřiště. Tentokrát ve Výškovicích, kde si přijdou na své jak milovníci fotbalu, tak i košíkové.

Ve Výškovicích otevřeli zbrusu nová hřiště. Vznikla díky vašim projektům, které jste poslali do participativního rozpočtu v minulém roce.Volný veřejný prostor tak zcela změnil atmosféru, ze které čiší zejména radost ze hry.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V tuto chvíli se nacházíme ve Výškovicích na ulici Břustkova kombinovanou s ulicemi Staňkova a Šeříková. Zde v této oblasti žijí velice aktivní naši občané, kteří přihlásili do participativního rozpočtu už několik návrhů. Posledním, kterým dneska jsme byli předat tady tyto branky na hraní fotbalu. Úplně první byla v pozadí ta věž se skluzavkou a další úplně nový projekt, který budeme teprve předávat tomu navrhovateli, je velké basketbalové hřiště oplocené, které je za námi.”

Další dětské hřiště se nachází hned za blokem. Na poměrně malém prostoru se tak vyřádí nejen malé děti, ale úplně každý, kdo rád sportuje.

Anketa s návštěvníky hřišť: “Hrajeme tak dvakrát, třikrát do týdne vždycky, jenom tak si zahrajeme přátelský fotbálek. Je to taková banda kamarádů, někdy se posmějeme takhle fajn.”
“Mně se to tady líbí dobře. Akorát , že tady je to hřiště moc malé a nemůžeme si tady pomalu sednout ani na deku. Jinak dobře.”
Anketa s návštěvníky basketbalového hřiště: “Jsme strašně rádi, že máme kde hrát basketbal, protože ta hřiště jsou v celkem dezolátním stavu tady kolem tady různě, nebo byly zavřené. Jsme tu co dva dny zhruba, dáváme si do těla a když byly zavřené tělocvičny, tak jsme se snažili tady trénovat.”
“My si to užíváme moc, jak je na nás vidět a s kamarády co dva dny se tady scházíme skoro jako by to byl trénink, ale je to pro zábavu, takže o to je to lepší.”

“My jsme všichni, nebo většina tady jsou bývalí profíci, takže tak už jenom pro radost.”

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih:  “Myslím si, že to je úplně nádherný příklad toho, jak může ten participativní rozpočet fungovat, jak ti lidé můžou v té své blízkosti, kde žijí, ten prostor zvelebit tak, jak potřebují ke sportu nebo k odpočinku a samozřejmě mě hrozně těší, že i sami se o to starají, udržují to.”

A nejen to, lidé hřiště chrání i před vandaly. Většina z nich je tak stále v takovém stavu, v jakém byla předána.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: "Vzali prostě tyto projekty za své a myslím si, že to je ta největší odměna pro všechny, kteří se participativním rozpočtem zabývají a kteří ho prosadili a že to prostě funguje a je to přesně tak jak to má být."

Pokud byste chtěli ve svém okolí podobná hřiště, můžete se nechat inspirovat. Momentálně můžete podávat své návrhy do už 5.ročníku participativního rozpočtu.

Veronika Košč, koordinátorka participativního rozpočtu: “Teď je ideální doba na to, aby mohli občané podávat své návrhy na zlepšení svého okolí. určitě ať se podívají na www.nasjih.cz a pokud by si nevěděli rady, mohou mě kontaktovat na veronika.kosc@ovajih.cz"

Čas na podání svých nápadů máte do konce června. Mezi ty nejlepší radnice rozdělí 10 milionů korun, tedy o 3 miliony korun více než v předchozích ročnících.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy