Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ocenění učitelů se na Jihu kvůli pandemii neslo v komorním duchu

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu ocenili učitele. Původně se měla tato tradiční událost odehrát ve velkém stylu jako každoročně na Den učitelů. Kvůli pandemii koronaviru se ale uskutečnila až teď a poněkud komorněji přímo na radnici.

Na radnici se sešli ti nejlepší učitelé mateřských a základních škol Jižního města. Celkem jich vedení obvodu ocenilo 10. Pět v kategorii dlouhodobá tvůrčí pedagogická činnost a 5 v kategorii výrazná pedagogická osobnost.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pedagogové, kteří jsou v práci s dětmi téměř 40 let, pořád se na tu práci těší, pořád je baví a pořád k ní přistupují tvůrčím způsobem. A já myslím, že to není samozřejmé, takže velká radost, velké poděkování.”

Přesně taková je i paní učitelka Dybalová, která učí už 35 let, z toho téměř 20 na Základní škole Dvorského. Z ocenění má velkou radost.

Ivana Dybalová, učitelka ZŠ a MŠ Dvorského: “Byla jsem velmi překvapená, protože jsem to neočekávala a když mě teda vedení řeklo, že mě navrhlo, tak byla jsem velmi překvapená. Ale potěšilo mě to samozřejmě jako každého jiného. Rozhodně jsem v práci velmi spokojená a práce s dětmi mě baví. Naplňuje mě to teda opravdu maximálně.

Ocenění získali i pedagogové, kteří jsou ve školství poměrně krátkou dobu, ale vynikají především svým inovativním přístupem k výuce.

Robert Závada, ZŠ Březinova: “Ocenění si velice cením a vážím, že vlastně nemám tu praxi až tak dlouho.a i po té době jsem dostal toto ocenění a budu dělat všechno proto, abych i nadále se vzdělával a hlavně, aby to ty žáky ty moje předměty bavily. Babička byla učitel, děda taky, takže nějaké ty základy, ty kořeny tam mám.
Zuzana Jírů Šimůnková, ZŠ Krestova: “Nečekala jsem to, protože byl velký výběr, jak na magistrátu, tak na úřadu Jih a vážím si toho, protože si myslím, že je to velká pocta získat takovou cenu. Pořádáme školní koncerty vánoční a letní, dále vystupujeme vlastně na akcích úřadu Jih a na festivalech v celé ČR. Maminka je taky učitelka hudební výchovy, takže jsem vlastně takovým pokračovatelem.

Velký dík ale patří všem učitelům zejména za to, jak zvládli nouzový stav.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “I po ukončení nouzového stavu ve spojení s pandemií vlastně se setkali s řadou pracovních problémů, které museli řešit. A tady se ukázaly jejich vlastnosti. Realistický přístup k těmto problémům, tvůrčí řešení.”

Velkou zátěž v době pandemie zažily především mateřské školy Za školou a Františka Formana, které fungovaly jako krizové a po celou dobu se staraly o děti rodičů pracujících v první linii. Na Jihu je 18 základních a 29 mateřských škol a o tom, že v nich pracují skvělí učitelé svědčí i to, že 9 z nich ocenil i ostravský magistrát a jednoho dalšího pak MS kraj.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy