Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školská zařízení na Jihu jsou rok od roku hezčí. Postupně se opravují

  • Ostrava-Jih,

Mateřská škola Herrmanna v Ostravě-Hrabůvce prošla celkovou rekonstrukcí. Nově je zateplená, má novou fasádu a také nové hrací prvky v areálu zahrady.

Na začátku byl projekt revitalizace zahrady MŠ Herrmanna, který v roce 2018 podala jedna z maminek dětí, které ji navštěvují do projektu Společně tvoříme Jih. Ten ale bohužel nezískal potřebný počet hlasů. Obrátila se proto přímo na radnici.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Školka byla nezateplená, posprejovaná, na zahradě byla jedna poškozená umělohmotná skluzavka. Já jsem si tehdy s odborem školství dala za úkol, že se budeme snažit opravit ji co nejdříve pro děti, prostředí zlepšit. A já jsem moc ráda, že se to podařilo po roce a půl. Když se podíváme, tak školka je zateplená, byly zrekonstruovány zahradní terasy a zejména zahrada je úplně o něčem jiném. Je upravená, je zde plno prvků, které umožňují příjemný pobyt dětem.

Celá rekonstrukce se zateplením budovy a revitalizací zahrady si vyžádala zhruba 7,5 milionů korun. A všichni jsou za ni rádi.

Věra Rymiecová, ředitelka MŠ Hermana: “Děkujeme celému odboru školství městského obvodu Jih a zejména paní místostarostce Dagmar Hrabovské za tuto přenádhernou přeměnu MŠ, které si velmi vážíme a tímto chci poděkovat i za rodiče a děti. Nyní už si budeme stačit z vlastních sil a chystáme ještě přírodní zahradu a v rámci dotací.

Díky financím z ostravského magistrátu na zahradě vzniknou i vyvýšené záhony a bylinárium, kde se budou pěstovat bylinky a dělat různé badatelské aktivity. Mateřská škola Herrmanna ale není jedinou, která prošla rekonstrukcí.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Podařilo se také zateplit a rekonstruovat MŠ Mitušova 90, dále během prázdnin bude probíhat velká rekonstrukce a modernizace školní jídelny při ZŠ Provaznické, a to v objemu 4,1 milionů. Začne revitalizace MŠ Rezkova. Zas je to opravdu velký objem práce a samozřejmě i finančních prostředků, kolem 15.4 milionů korun.

Revitalizací projde i podlaha školní jídelny ZŠ Lukášové a v současné době probíhá mimo jiné zateplení a rekonstrukce ZŠ Kosmonautů 15 a mění se okna na ZŠ Košaře.
NOEROADS + COMAR / koncert

09.07. 18:00
Ostrava-Poruba, DK Akord

Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

10.07. 21:00
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 95 Kč/hod.

Detail

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků