Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu je na 30 kilometrů cyklostezek. Další se začne stavět letos

Ostrava začne stavět další cyklostezky. Tentokrát ne rekreační, ale takové, které obyvatelům umožní dostat se do práce, do obchodu, nebo do školy rychle a bezpečně. Jedna taková vznikne i na Jihu.

Na Jihu je momentálně přes 30 kilometrů řádně značených cyklostezek, které slouží především k rekreačnímu využití. A brzy přibude další, která bude tentokrát určena zejména pro rychlý přesun z jednoho místa na druhé. Vybuduje ji ostravský magistrát.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Tato cyklostezka zasáhne 3 městské obvody. Nová bělá, Stará Bělá a městský obvod Ostrava-Jih”

Cyklostezka povede po ulici Kaminského, dále potom podél ulice Plzeňské až do Staré Bělé.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: “Je to délka necelé dva km. Tu stavbu budeme realizovat řekněme od tohoto období zhruba do poloviny příštího roku.”

Veškeré cyklostezky na Jihu jsou velmi oblíbené a hojně využívané. Základní cyklotrasa spojuje břehy Ostravice a Odry přes Bělský les a na ni se pak napojuje celá řada dalších.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “My můžeme dneska projíždět na kole po cyklostezkách napříč obvodem a to jak ve směru východ-západ nebo sever-jih, takže takové centrum té cyklistiky je Bělský les, odkud vedou cyklostezky třeba směrem k shopping parku, k řece Ostravici, můžete se napojit na cyklostezku do Hrabové, nebo pokračovat jižním směrem do Staré Bělé vlastně napojit se až na Beskydy.”
Anketa: cyklisté a inline bruslaři: “Já jsem nesmírně šťastná, že tady jsou, protože já tu jezdím celý život a jezdila jsem tu, i když tady ještě nebyly, takže si to teď nesmírně užívám. Jezdím kolem Ostravice, teď jedu třeba k Odře. Vyzvednu kamarádku a pojedeme na Landek, takže hodně často. Jezdím všude.”
“Jezdím v současné době každý den na kole do práce a zpátky. Aktivně jezdím taky hodně a stezky mi zatím nechybí tady nikde.”
“Hlavně k Odře a potom i k Ostravici, záleží jak kde. Já myslím, že to je dobré všechno. Většinou každý den, když nechodí ještě moc lidí, tak je to super."

Skvěle napojeny jsou v rámci Ostravy zejména cyklostezky ze severu na jih, naopak trošku pokulhává propojení mezi východem a západem města, kde je spousta bariér.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Jsou tady bariéry, takže třeba taková hlavní trasa podél Ostravice není napojena přes náš obvod směrem na Svinov, kde zase je bariéra v podobě Rudné ulice. Také tam taky schází cyklistický most tak, aby cyklisté mohli projet třeba z Kunčic až do Poruby plynule.”
Anketa: cyklisté: "Chybí mi vlastně, když se jede kolem Odry směr na Děhylov, tak jsem se tam chystala za tetou na zahradu, ale bohužel tam se nedá přejet, protože tam chybí právě přes řeku ten most “

Cyklostezky se na Jihu využívají i k různým akcím jako je například Léto na kole, nebo Cyklosvětluška.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy