Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápisy do 1. tříd se blíží. Radnice Ostravy-Jihu připravila přehled všech ZŠ v obvodu

  • Ostrava-Jih,

Budoucí prvňáčci už se připravují k zápisům. Do prvních tříd základní škol v Ostravě-Jihu jich nastoupí kolem 900. Kterou školu si zvolí, bude jen na nich a jejich rodičích. Spádovou oblastí je totiž celý obvod.

Zápisy dětí od 1. tříd základních škol už pomalu klepou na dveře. Pokud stále ještě nemáte pro své dítě vybranou školu, nevadí. Městský obvod Ostrava-Jih vám výběr usnadní. Všechny školy v obvodu stručně a přehledně popsal a zmapoval v březnových Jižních listech.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V městském obvodu Ostrava-Jih působí v současné době 18 základních škol, které nabízejí dostatek místa pro budoucí prvňáčky. Zástupci velice přehledně získávají celou řadu informací o ZŠ, o jejich školních vzdělávacích programech a samozřejmě mají možnost porovnání a potom výběru vhodné základní školy pro své dítě.”

Rodiče v příloze najdou i informace o mimoškolních aktivitách jednotlivých zařízení a součástí je také mapka, kde je hezky vidět, kde se která škola nachází.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pod barevným rozlišením vidíme jednotlivé oblasti, to znamená školy v Zábřehu, Výškovice, Hrabůvka, Bělský les a Dubina. Pro rodiče je to hezký přehled. V této příloze bude samozřejmě také informace o ZŠ Lukášové a ZŠ Klegova, které ale od 1. 8. budou tyto dvě školy do jedné.” .

Provozu ani jedné z těchto škol se to ale nijak nedotkne. Zachovány budou v plném rozsahu včetně školních vzdělávacích programů.

Například na ZŠ Klegova bude dál probíhat rozšířená sportovní výuka a ZŠ doktorky Lukášové zůstane otevřená i pro talentované žáky. Pokud ale chcete, aby se vaše dítě naučilo anglicky, pak bude dobrou volbou ZŠ Krestova.

Věra Rymiecová, ředitelka ZŠ Krestova: “Rodiče, kteří se rozhodnou pro angličtinu se nemusí obávat, pokud jejich dítě nemělo anglický jazyk v MŠ. Vše se na naší škole naučí hravou formou a může se o tom rodič přesvědčit také na našich webových stránkách, kde máme mnoho prezentací o tom, jak učíme třeba anglický jazyk i ve výtvarné výchově a ve světě práce.”

Zatím není jasné, jak budou zápisy probíhat. Každopádně se to aktuálně dozvíte jak na webu skolynajihu. cz, tak na stránkách jednotlivých škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy