Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za krásami Beskyd nemusíte na hory. K vidění jsou na náměstí Ostrava-Jih

  • Ostrava-Jih,

Moravskoslezským krajem putuje zbrusu nová výstava. Jde o projekt Galerie venku, který přináší umění do ulic měst. Velkoformátové fotografie návštěvníků Beskyd jsou momentálně k vidění hned na třech místech v Ostravě.

Nové náměstí Ostrava-Jih se částečně proměnilo v galerii. V zastřešeném prostoru můžete díky pěti panelům s velkoformátovými fotografiemi navštívit Beskydy, kam se momentálně kvůli vládním opatřením bohužel nedostanete. Jsou totiž v jiném okresu. Jde o snímky milovníků horské turistiky.

Mila Vozňáková, koordinátorka projektu Galerie venku: “Během měsíce jsme sbírali fotky od návštěvníků, od veřejnosti, kteří nám je poslali a soutěžní snímky vlastně vyhodnotili a teď v těchto lokacích, ve třech lokacích ve městě máme výstavu z vítězných snímků.”

Těch je celkem 30 a kromě Ostravy-Jihu jsou k vidění i v Mariánských Horách a na Hlavní třídě v Porubě.

Výstava je velmi inspirativní a nabízí spoustu krásných míst v Beskydech, které nejsou tak přetížené jako například Lysá hora, nebo Pustevny.

Anketa: návštěvníci výstavy: “Konečně něco hezkého vidíme zase, když už nemůžeme na ty hory, což my uznáváme, tak se podíváme tady. Krásné, jsme z toho nadšeni.”
“Některá z nich asi budu znát ta místa, protože tam chodívám. Třeba tady, když vyjdete na Radhošť z této strany, co vidíte na tom obrázku, tam chodím celkem rád. Tam nebývají lidi. Ale každopádně Jeseníky mi jsou příjemnější.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Již v loňském roce jsme na našem nově zrekonstruovaném náměstí instalovali několik výstav, které sklidily velký úspěch, protože v dnešní době to je jedna z mála možností setkávat se s uměním ve volném prostoru, když máme zavřené veškeré galerie a jiné umělecké performance. Takže jsme se ve spolupráci s firmou Seepoint rozhodli, že celý letošní rok budou na náměstí instalovány nosiče pro různé výstavy.”
Marek Konečný, jednatel, Seepoint: “My jsme jako reakci na Manuál 360 vymysleli nosiče City Gallery a celý projekt se jmenuje Galerie venku, kdy právě ke komunikaci s veřejností na top místech, kde nám radní dovolí do zón, které jsou omezené, tady tyto nosiče umísťovat, tak můžeme udělat výstavu, popřípadě nějakou prezentaci nějaké dobré myšlenky.”

Výstava Beskydy jsou více než jen fenomén Lysá hora bude na náměstí Ostrava-Jih k vidění do 11. dubna, poté dostanou prostor další umělci.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pevně věříme, že se nám podaří celý rok naplnit tyto stojany jinými výstavami, což je vlastně i výzva pro umělce a fotografy. Pokud by měli zájem vystavovat na našem náměstí, určitě ať se spojí s naší tiskovou mluvčí a rádi tady jejich díla v průběhu roku vystavíme.”

Střídat by se měli po měsíčních intervalech až do konce letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy