Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Ostrava-Jih mají novou techniku. Auta na svoz odpadků a bioodpadu

  • Ostrava-Jih,

Technické služby Ostrava-Jih mají další dva nové stroje. Jedná se o velký nosič kontejnerů a malý dieselový automobil na vysypávání odpadkových košů.

Technické služby Ostrava-Jih mají od nového roku na starost všechny odpadkové koše v obvodu. Jde o bezmála 600 těchto nádob. Do té doby to byla polovina. Měsíčně tak vyvezou asi 8 tun odpadu. Chyběla ale technika, kterou technickým službám pořídila radnice.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Velký nosič kontejnerů jsme pořídili zejména proto, abychom ušetřili čas a zjednodušili logistiku při likvidaci biomasy, respektive bioodpadu. Větví, listí a trávy.”

Nosič kontejnerů chce radnice do budoucna doplnit o vysokozdvižnou plošinu.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Díky této plošině budeme moci dělat rizikové kácení a ořezy stromů a případně ošetřovat naše bytové a nebytové domy ve větších výškách, kde nedosáhneme ze země nebo z žebříku.”

Dalším novým autem je tak zvaná košovka na svoz odpadkových košů.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Košovku jsme pořídili jednak proto, že nám starší už dosluhuje a jednak, že vlastně jsme ukončili smlouvu a původním dodavatelem na odvoz malých odpadkových nádob a vlastně veškerou tuto činnost jsme předali technickým službám. Proto bylo nutné jim zajistit samozřejmě odpovídající techniku.”

Jan Štecher, jednatel, SDO Technika: “Je to japonský podvozek a v podstatě česká nástavba. Velkou výhodou je, že ty nástavby se vyrábí v ČR, takže servis, obsluha, je to jednoduché.”

Výhodou nové košovky je hydraulický lis, díky kterému se zvyšuje objem až na dvojnásobek.

Jan Štecher, jednatel, SDO Technika: “4200 litrů je celá kapacita toho horního zásobníku. To je naftová košovka, je tam naftový motor třílitrový diesel, poměrně výkonný motor. Jezdí to až 100 km/h. Výhoda je, že to auto je hodně obratné. To auto se otočí v podstatě na velice malém poloměru.”

Takže je vhodné právě pro jízdy v parcích a na sídlištích, kde je odpadkových košů nejvíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy