Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík řádil v Ostravě-Jihu, chtěl ukrást auto a další poškodil, na útěku ho chytili strážníci

Mladíka, který v jedné z autoprovozoven poškodil zaparkované vozidlo a dveře provozovny, dopadli v sobotu 17. dubna strážníci Městské policie Ostrava. Informoval o tom mluvčí Jindřich Machů. Případ se stal v obvodu Jih, mladík byl zadržen při pokusu o útěk z místa.

Na výtržníka upozornil strážníky muž, který oznámil, že u své garáže v Ostravě-Hrabůvce nalezl ležícího mladého muže.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po jeho oslovení se mladík pokusil nastoupit do vozidla oznamovatele, což se mu nepodařilo. Následně pak pěstí bouchl do tohoto vozidla a z místa utekl. Oznamovatel po příjezdu hlídky na místo strážníkům sdělil přesný popis mladého muže a zároveň předal hlídce doklady onoho mladíka, které vytratil při pokusu nasednout do vozidla oznamovatele." 

Strážníci začali prohledávat okolí a mladíka brzy objevili uvnitř oploceného areálu jedné autoprovozovny. Po spatření strážníků se přes plot ven dal na útěk, brzy byl ale zadržen. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že v průběhu zadržení mladík neuposlechl zákonných výzev hlídky k setrvání na místě a kladl zakročující hlídce aktivní odpor, byly proti němu použity donucovací prostředky a skončil s pouty na rukou. Následně provedenou kontrolou objektu auto provozovny bylo zjištěno, že mladík poškodil kromě vozidla i skleněnou výplň dveří provozovny. Vzhledem k okolnostem případu si celou věc převzala Policie České republiky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy