Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Šeříkova ve Výškovicích prošla výměnou elektroinstalace. Byla nutná kvůli výpadkům sítě

  • Ostrava-Jih,

ZŠ Šeříkova ve Výškovicích je první školou v Ostravě-Jihu, kde projdou kompletní výměnou veškeré rozvody uvnitř budovy. Jako první přišla na řadu elektroinstalace, která byla nutná kvůli častým výpadkům.

V ZŠ Šeříkova prošla kompletní rekonstrukcí elektroinstalace, která byla původní a tudíž ve velmi špatném stavu. Vyměněno bylo také osvětlení, a to jak ve třídách, tak i na chodbách a veškeré vypínače a zásuvky, kterých je teď mnohem více.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Proč elekroinstalace? Protože ve školách přibývá hodně IT techniky. Ve výuce je běžně připojena spousta počítačů, tabletů, interaktivní tabule, které zase mají počítače a dataprojektory a stávající zastaralé sítě tento nápor nezvládaly.”
Jana Gajdošová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33: “Ta původní elektroinstalace byla hrozně poddimenzovaná. Třeba v kabinetech, kde jsou tři lidé, tak byla jedna zásuvka. Běžně se nám stávalo, že nám vypadávaly jističe, neustále blikaly zářivky a podobně. V rámci elektroinstalace se měnil i slaboproud. To znamená, že máme ve všech učebnách nové datové zásuvky. Máme komplet vybaveny 3 nové počítačové učebny vysokorychlostním internetem.”

Kompletní výměna elektroinstalace probíhala ve dvou etapách a za plného provozu, což bylo pro školu velmi náročné.

Jana Gajdošová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33: “My tady máme 19 kmenových tříd plus specializované učebny, takže ta výměna byla opravdu náročná, ale na druhou stranu máme ještě jednu budovu, družinu, takže my jsme tam operativně přesouvali děti a asi jsme byla jediná škola, která byla ráda, když se ozvala hygiena, že nějaká třída je v karanténě, protože se nám uvolnily další prostory.”
Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Finanční náročnost výměny elektroinstalace činí 20 milionů 792 tisíc a zase musíme poděkovat a jsem ráda, že u statutární město na tyto stavební práce přispělo částkou bez nějaké koruny 9 miliony korun.”

Už v příštím roce bude rekonstrukce v ZŠ Šeříkova pokračovat. Postupně by měly projít výměnou i rozvody tepla, vody, odpadu i zdravotechniky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy