Radnice Mar. Hor uspořádala jarní úklid v šatníku

Mariánskohorská radnice uspořádala charitativní sbírku s názvem Jarní úklid v šatníku. Navázala tak na úspěšný loňský ročník, kdy tuto akci zorganizovala poprvé.

“Ve spolupráci s obchodní akademií z Mariánských Hor pracovníci naší radnice budou obcházet celý obvod a budou vybírat oblečení, které už lidé nepotřebují a chtěli by je věnovat na dobrou věc,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Dobročinná sbírka oblečení trvala tři dny. Na každý den byly naplánovány tři trasy a na každé trase bylo vybráno několik speciálních zastávek, na kterých mohli lidé nepotřebné oblečení, ale třeba i hračky darovat.

Anketa, obyvatelé MOb Mariánské Hory a Hulváky: 1. “Věnovala jsem kolo, nějaké dětské oblečení a plyšáky.” 2. “Věnovala jsem oblečení, které už nepoužívat. Myslím si, že je to dobrá věc.” 3. “Je to pěkná dobročinná akce, díky které člověk nepotřebné oblečení nemusí vyhodit, ale použije ho na dobrou věc.” 4. “Když to někomu pomůže, bude to moc dobře.”

“My jsme za tu akci rádi hlavně proto, že jednak pomůžeme dobré věci, ale jednak taky proto, že se nám oblečení neválí v okolí popelnic, protože občané, když hodí nepotřebné věci do kontejnerů, tak jsou pak tací, kteří chodí a vyhrabují to a dělají nám v ulicích nepořádek. Touhle tou sbírkou poměrně jednoduše vysbíráme nepotřebné věci organizovaně a díky tomu není v ulicích takový velký nepořádek jako třeba jindy,” dodal Hujdus.

Získané oblečení spolu s dalšími věcmi poputuje do charitativního obchůdku MOMENT. Ten je dále prvotřídí, prodá a finanční prostředky věnuje na dobročinné účely, například mobilnímu hospici Ondrášek nebo dennímu stacionáři Žebřík.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Ostrava, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoce na hradě

Dnes 10:00 - 3:08
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes 15:00 - 3:08
Ostrava, Dům umění Ostrava

Tělocvičná jednota Sokol Moravská Ostrava II
Ostrava-město
od 17 970 Kč do 20 000 Kč

Detail

Czech Job Place s.r.o.
Ostrava-město
od 23 820 Kč

Detail

Djezair Mustafi
Ostrava-město
od 14 740 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků