Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice Mar. Hor uspořádala jarní úklid v šatníku

Mariánskohorská radnice uspořádala charitativní sbírku s názvem Jarní úklid v šatníku. Navázala tak na úspěšný loňský ročník, kdy tuto akci zorganizovala poprvé.

“Ve spolupráci s obchodní akademií z Mariánských Hor pracovníci naší radnice budou obcházet celý obvod a budou vybírat oblečení, které už lidé nepotřebují a chtěli by je věnovat na dobrou věc,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Dobročinná sbírka oblečení trvala tři dny. Na každý den byly naplánovány tři trasy a na každé trase bylo vybráno několik speciálních zastávek, na kterých mohli lidé nepotřebné oblečení, ale třeba i hračky darovat.

Anketa, obyvatelé MOb Mariánské Hory a Hulváky: 1. “Věnovala jsem kolo, nějaké dětské oblečení a plyšáky.” 2. “Věnovala jsem oblečení, které už nepoužívat. Myslím si, že je to dobrá věc.” 3. “Je to pěkná dobročinná akce, díky které člověk nepotřebné oblečení nemusí vyhodit, ale použije ho na dobrou věc.” 4. “Když to někomu pomůže, bude to moc dobře.”

“My jsme za tu akci rádi hlavně proto, že jednak pomůžeme dobré věci, ale jednak taky proto, že se nám oblečení neválí v okolí popelnic, protože občané, když hodí nepotřebné věci do kontejnerů, tak jsou pak tací, kteří chodí a vyhrabují to a dělají nám v ulicích nepořádek. Touhle tou sbírkou poměrně jednoduše vysbíráme nepotřebné věci organizovaně a díky tomu není v ulicích takový velký nepořádek jako třeba jindy,” dodal Hujdus.

Získané oblečení spolu s dalšími věcmi poputuje do charitativního obchůdku MOMENT. Ten je dále prvotřídí, prodá a finanční prostředky věnuje na dobročinné účely, například mobilnímu hospici Ondrášek nebo dennímu stacionáři Žebřík.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy