Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánskohorská radnice vyvezla seniory do přírody. Navštívili Slezskou Hartu a kopec Cvilín

Mariánskohorská radnice také letos myslela na seniory. Po roční covidové pauze pro ně obnovila oblíbené výlety. Vypravila dva autobusy, které je tentokrát zavedly na krásná místa Bruntálska a Krnovska.

Petr Laštůvka: “Byli jsme na Slezské Hartě, jeli jsme tou elektrickou lodí po přehradě. Asi hodinovou projížďku jsme měli a potom jsme se přemístili na Krnov, na rozhlednu Cvilín, kde bylo hezké prostředí, měli jsme tam oběd, bylo to fajn.”
Jarmila Fabiánová: “Je to akce, která obohatila život všem seniorům. Bylo jich 80 dohromady a byla strašně nutná už ta socializace, protože to období toho covidu a ta osamělost těch lidí, takže nám prostě paní místostarostka Jana Pagáčová pomohla. Co říct závěrem. Ať je toho víc.”

Přehrada Slezská Harta je nejmladší přehradou v Česku a zároveň největší v MS kraji. Elektroloď pak historicky první velkokapacitní elektrolodí, která brázdí po její vodní hladině.

Jana Pagáčová, místostarostka MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Za tu dobu, co děláme zájezdy, se snažíme vybrat zajímavá a krásná místa v našem regionu i mimo něj. Navštívili jsme například i Baťův kanál, vyjeli na Lysou horu, řadu zámků jsme navštívili, přehrady a taky zajímavé podniky. Například výrobnu gobelínů, klobouků i pivovar. Já si myslím, že ty výlety mají takový sociologický význam, protože právě po té covidové době ti lidé potřebují spolu komunikovat, scházet se a prožívat společné chvíle.”

Radnice pořádá výlety pro seniory už od roku 2015, a to dvakrát ročně. Že jsou oblíbené, svědčí i velký zájem z jejich strany.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy