Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách prochází kompletní rekonstrukcí další bytový dům

Mariánskohorská radnice už od roku 2019 rekonstruuje vybrané bytové domy, aby snížila jejich energetickou náročnost. Aktuálně prochází kompletní rekonstrukcí dům na Knüpferově ulici, který už získal nové zateplení, okna i střechu a v současné době se pracuje ve vnitřních prostorách.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “ Mohli jsme využít toho, že dům neměl nájemníky, kteří se před časem přestěhovali někam jinam, takže tady pracujeme v prázdném domě. Díky tomu ty práce probíhají rychleji a bez větších komplikací. V rámci akce čerpáme dotace IROP. Ta stavba je součástí jednoho velkého balíku, kdy jsme hned na začátku našeho funkčního období požádali o dotace na několik bytových domů a díky tomu je tento dům spolufinancován z dotace IROP ve výšce zhruba 5 milionů korun. Ale na financování se podílelo také město Ostrava ve výši zhruba 10 milionů korun.”

Rekonstrukcí prochází dva vchody bytového domu, ve kterých je celkem 24 bytů o velikosti 1+1.

Vladimír Řezáč (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Mění se i systém vytápění. Doposud zde byly gamaty, které jsme samozřejmě vyměnili za centrální vytápění. Jsou zde snížené stropy, dělají se kompletně sklepy, chodby, komplexní revitalizace včetně splaškových vod a kanalizačních přípojek. Úplně vše. Jsou zde prováděny nové omítky, rozvody vody, elektro, koupelny, nové obklady.”

První nájemníci by se do nově zrekonstruovaných bytů mohli stěhovat už letos v létě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy